Synoptycy mają prognozę na sierpień

, MAGAZYN, Wiadomości, 22.07.2020 09:00,
Synoptycy z IMGW przygotowali prognozę pogody na sierpień.
Synoptycy mają prognozę na sierpień

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że sierpień będzie cieplejszym miesiącem niż lipiec.

- Temperatura „powyżej normy” na obszarze całego kraju, z wyjątkiem Mazowsza, Podlasia i miejscami Pomorza, gdzie prognozowane są temperatury „w normie” - informuje w swojej prognozie IMGW.

Synoptycy dodają jednak, że sumy opadów „powyżej normy” prognozowane są na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach, a także miejscami na Lubelszczyźnie, Śląsku i w zachodniej Małopolsce.

Opady “poniżej normy” na ogół na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i w Tatrach oraz miejscami na Mazowszu i Ziemi Lubuskiej. Sumy opadów w pozostałej części kraju „w normie”

Do takich prognoz trzeba jednak podchodzić z dozą ostrożności, bo przecież jeszcze kilka miesięcy temu niektórzy przepowiadali w wakacje susze stulecia, a skończyło się na suchym kwietniu.

Zresztą synoptycy z IMGW zastrzegają: - Prognoza jest orientacyjna i dotyczy średniego przebiegu dla całego regionu i danego okresu prognostycznego. Niestety nie można wykluczyć wystąpienia lokalnych lub krótkotrwałych zjawisk ekstremalnych. Nie jest możliwy dokładniejszy opis przewidywanej pogody z tak dużym wyprzedzeniem.


źródło: pogodynka.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy