reklama

Coraz więcej zakażeń koronawirusem w powiecie wadowickim

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 22.07.2020 14:05, red
Nowe zakażenia w gminach Andrychów, Wieprz, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz.
Coraz więcej zakażeń koronawirusem w powiecie wadowickim
Wadowicki sanepid informuje, że w ostatnich godzinach zdiagnozowano nowe przypadki zakażenia koronawirusem u mieszkańców powiatu wadowickiego: w gminie Andrychów (3 osoby), Wieprz (4), Kalwaria Zebrzydowska (3), Mucharz (1).


W sumie do tej pory w powiecie wadowickim spośród 123 osób zakażonych koronawirusem od marca, do tej pory wyleczonych zostało 31 osób, a 3 osoby zmarły. Tak przynajmniej wynika to z oficjalnych statystyk sanepidu.

Po niżej komunikat w tej sprawie.

"Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach przedstawia poniżej informację o aktualnej sytuacji epidemicznej w powiecie wadowickim. Zgodnie z danymi Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wadowicach za dzień 21.07.2020 r. na terenie powiatu:
-liczba mieszkańców objętych kwarantanną – 447 osób
-liczba osób zakażonych – 120 + 3 osoby wykazywane przez inne województwo i powiat, w tym:
liczba zgonów – 3
liczba ozdrowieńców – 28 +3 wykazane przez inne województwo i powiat

Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco: gmina - liczba w kwarantannie (liczba zakażonych)
Gmina Andrychów – 100 osób na kwarantannie (20 osób zakażonych, w tym 4 ozdrowieńców, 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 1 osoba zakażona w izolatorium, 9 osób w izolacji domowej, 1 osoba zmarła)
Gmina Brzeźnica – 5 (6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła)
Gmina Kalwaria Zebrzydowska – 21 (7 osób zakażonych, w tym 4 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba zmarła)
Gmina Lanckorona – 1 (9 osób zakażonych, w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby hospitalizowane)
Gmina Mucharz – 95 (30 osób zakażonych, w tym 4 ozdrowieńców, 24 osoby w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane)
Gmina Spytkowice – 5 (1 osoba zakażona – ozdrowieniec wykazywany przez inne powiat)
Gmina Stryszów – 9 (5 osób zakażonych w izolacji domowej)
Gmina Tomice – 45 ( 1 osoba zakażona – ozdrowieniec wykazany przez inny powiat)
Gmina Wadowice – 112 ( 16 osób zakażonych, w tym 1 ozdrowieniec, 14 osób w izolacji domowej, 1 osoba hospitalizowana)
Gmina Wieprz – 54 (28 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 16 osób w izolacji domowej, 8 osób hospitalizowanych)."


Ze względu na dużą ilość zachorowań władze gminy Mucharz podjęły decyzję o zaprzestaniu bezpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Gminy.

- Kontakt z Urzędem Gminy w Mucharzu będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej. Do Państwa dyspozycji pozostają adres i numery ogólne do Urzędu - informują władze Mucharza.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ludwik, 23.07.2020 00:34

Mam pytanie dlaczego władze powiatu nie podają że miejsce kwarantanny „instytucjonalnej” jest w ośrodku w Rzykach???? O co tu chodzi że kiedyś podawali gdzie a jak jest w Rzykach to jakby zamilkli na ten temat? Czy my musimy dowiadywać się o tym od rodziny jaka pracuje „ temacie koronawirusa” w Olkuszu że u nas miejsce kwarantanny "zbiorowej" "w tym czarnym Groniu” jest??? To nic złego że tam jest bo wiadomo że gdzieś musi być - ale chyba należy nam się cała prawda????? Mieszkańcy w innych gminach w Polsce mogą wiedzieć a mieszkańcy Rzyk nie muszą??? Po co robi się tajemnicę chociaż to nic złego???? „Aktualny wykaz miejsc Kwarantanny. Stan na dzień 6 lipca 2020 r. Osrodek SKY. Czarny Groń. Spółka z.o.o 34-125 Sułkowice Osiedle Praciaki 91. Rzyki.”