Nowa spółka wykupuje upadłą Elektrociepłownię

, Gospodarka, Wiadomości, 23.07.2020 10:00, PG
Na pierwszy ogień poszły sieci elektryczne.
Nowa spółka wykupuje upadłą Elektrociepłownię

Nowa gminna spółka komunalna Andrychowska Elektrociepłownia powstała w sierpniu ub. roku na potrzeby kryzysu energetycznego, jaki zapanował w mieście. Poprzednia spółka (ECA) popadła w kolosalne długi i nie była już w stanie działać.

Teraz majątek ECA jest licytowany przez komornika. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta nowa, gminna spółka bierze w udział w tych licytacjach. I tak ostatnio udało się zakupić sieci elektryczne warte 800 tys. zł, za 380 tys. zł.

Następna w kolejności do licytacji jest jedna z hal ECA. Nowa gminna spółka ciepłownicza także chce ją kupić.

Jak poinformował nas prezes AEC Mirosław Nowak, zostanie ogłoszony też przetarg na wykonanie i montaż tłumików do turbiny elektrociepłowni, która aktualnie powoduje ogromny hałas.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 23.07.2020 09:59

No geniusze, właśnie Gmina Andrychów kupiła sama od siebie pięć procent swojej własności. Teraz Gmina powinna wystąpić do własnej spółki AEC o zapłatę za bezumowne korzystanie z terenów gminy, na których umiejscowiona jest sieć elektryczna będąca własnością Gminy. Oczywiście wcześniej Rada Miejska musi podjąć uchwałę o dokapitalizowaniu miejskiej spółki, aby ta miała z czego zapłacić za korzystanie z własności Gminy.