Magistrat szuka kogoś, kto zajmie się koszeniem traw

, Gospodarka, Wiadomości, 16.05.2019 13:30, PG
Sprawa koszenia traw przy drogach to nie lada problem dla urzędników.
Magistrat szuka kogoś, kto zajmie się koszeniem traw
Trawa wokół lokalnych dróg w Andrychowie rośnie jak szalona. Jak już pisaliśmy koszeniem traw wzdłuż dróg powiatowych na terenie gminy Andrychów w tym roku zajmuje się Zakład Usług Komunalnych ze Ślemienia, a dróg powiatowych na terenie miasta Andrychowa firma DRWAL Pawła Stańko z Wadowic.

Jest jednak problem z pielęgnacją zieleni wokół dróg gminnych. W andrychowskim magistracie unieważniono już dwa przetargi w tej sprawie, gdyż Zakład Gospodarki Komunalnej jako jedyny oferent złożył zbyt wysoką cenę. To nie jest jednak wytłumaczenie dla mieszkańców, którzy na co dzień zmagają się z tym problemem.
- Trawniki wzdłuż ulic zaczynają zamieniać się w dziką łąkę, ponieważ od początku roku nikt ich nie kosił. – informują nas mieszkańcy.

Pomijając względy estetyczne jest to problem dla osób borykających się z alergią. Takie wysokie trawy są też wylęgarnią kleszczy.

Pocieszające jest to, że Zakład Gospodarki Komunalnej zajmuje się już pielęgnacją zieleni na rondach i wysepkach, wykaszaniem traw, i pielęgnacją żywopłotów. W tej sprawie przetarg został rozstrzygnięty.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy