reklama
reklama

Koło Wadowic powstanie wielki park handlowy

Gospodarka, Wiadomości, 26.05.2024 16:51, eł
Ma zajmować aż 22 hektary.
Koło Wadowic powstanie wielki park handlowy

W naszym regionie przybywa parków i galerii handlowych. Powstanie dotychczasowych sprawiło, że zaczęły funkcjonować tutaj popularne sieciówki, co okazało się zabójcze dla lokalnego handlu. Widać to doskonale w centrach Wadowic, Andrychowa czy Kęt, gdzie mnóstwo jest pustych witryn dawnych sklepów, w których można zobaczyć jedynie wywieszki z napisem „do wynajęcia”. Tymczasem koło Wadowic ma powstać kolejny park handlowy.

Obiekt wraz z parkingami będzie zajmował obszar o powierzchni aż 22 hektarów. Zostanie zlokalizowany obok działającej w Choczni stacji paliw Orlen, tuż przy drodze krajowej nr 52. Inwestorem jest spółka Barleda Poland, która powstała w 2006 roku. Swoją działalność rozpoczęła od modernizacji stacji paliw w Choczni oraz stojącej obok niej restauracji. Następnie wykupiła grunty w sąsiedztwie tych budynków, na których ma zamiar wybudować teraz nowoczesny i funkcjonalny Park Handlowy Wadowice. Obiekt zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne oraz systemy odzyskiwania wody deszczowej.

Mają tam działać sklepy znanych marek, oferujące odzież, obuwie, elektronikę, artykuły sportowe, elementy wyposażenia i wystroju wnętrz, a także produkty spożywcze. Nie zabraknie również marketu budowlanego. Ponadto na terenie parku znajdzie się miejsce dla punktów usługowych - restauracji, kawiarni, salonów fryzjerskich i kosmetycznych czy placówek finansowych. Inwestor nie podaje jeszcze planowanego terminu oddania centrum handlowego do użytkowania.

W samych Wadowicach, na terenie dawnej fabryki Bumaru również ma powstać podobny obiekt – Aurapark, którego budowa stoi jednak na razie pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu niezgodności inwestycji z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który obecnie dopuszcza sytuowanie na tym obszarze wyłącznie obiektów przemysłowych, składów i magazynów.

Takiej przeszkody nie ma w przypadku przedsięwzięcia planowanego w Choczni. Rada Miejska w Wadowicach już w 2020 roku podjęła uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dla obszaru, na którym ma powstać park handlowy. Teraz dopuszczalna jest tam między innymi budowa obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 m kw.Wizualizacje: Barleda Poland

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy