reklama
reklama

Kolejne próby zbycia dwóch ostatnich działek w strefie zakończyły się fiaskiem

Gospodarka, Wiadomości, 23.05.2024 17:23, eł
Chętnych wciąż brakuje.
Kolejne próby zbycia dwóch ostatnich działek w strefie zakończyły się fiaskiem

Choć magistrat w Andrychowie sprzedał już większość działek w andrychowskiej strefie ekonomicznej, na zakup dwóch ostatnich wciąż nie ma chętnych. Kolejne próby ich zbycia zakończyły się fiaskiem. Potencjalnych klientów nie skusiło nawet obniżenie cen wywoławczych.

W latach 2018-2023 Urząd Miejski w Andrychowie sprzedał w sumie 10 działek w strefie ekonomicznej, które nabyły firmy CMC, Kasprzak, Techplast, Optisofa, DPU Solutions i Karemi. Pozostały jeszcze dwie, ale niełatwo jest znaleźć chętnych do ich nabycia. Ogłoszono już po kilka przetargów na sprzedaż każdej z nich, sukcesywnie obniżano ceny wywoławcze. Ostatnie miały się odbyć 21 maja, ale po raz kolejny nikt do nich nie przystąpił.

Obie działki sąsiadują z terenem zajmowanym przez producenta palet CMC. Jedna z nich ma powierzchnię 1,77 ha i znajduje się przy ulicy Przemysłowej, natomiast powierzchnia drugiej, położonej przy ulicy Strefowej to 1,57 ha. Problem z nimi polega na tym, że obie znajdują się na terenie osuwiskowym, aczkolwiek mniejsza tylko częściowo. Z dokumentacji przetargowej wynika, iż „ze względu na wykonane zabezpieczenia konstrukcyjne osuwisko zostało określone jako nieaktywne”.

Jednak na początku kwietnia tego roku nasi czytelnicy wypatrzyli na tym terenie spore szczeliny (pisaliśmy o tym między innymi tutaj), mogące świadczyć o tym, że mimo przeprowadzonej stabilizacji doszło tam jednak do kolejnych ruchów mas ziemi. Sprawą zainteresował się Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy, więc niewykluczone, iż dojdzie do aktualizacji karty rejestracyjnej osuwiska.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 23.05.2024 19:45

Czy radny Kobielus już wprowadza swoją obietnicę wyborczą piątkę dla osiedla??? Kobielusie w sobotę piknik w szkole podstawowej nr 5. Więc rodzice i nauczyciele pytają kiedy będzie parking przed szkołą podstawową nr 5 w Andrychowie, kiedy nowe ogrodzenie które liczy ponad czterdzieści lat!!!!!!! Kobielusie kiedy dzieci do przedszkola nr 3 będą chodzić po chodniku a nie jak dotychczas po błocie i kamieniach od strony bloków 46-48. Czekamy na odpowiedź!!!!

Koniczynka, 23.05.2024 19:37

Nikt tego nie kupi. Mało tego nikt tego nawet gratis nie przygarnie. Bo co tam postawią to zaraz się zawali jak domek z kart.

Obserwator, 23.05.2024 18:48

Piękne 14 lat Tomaszka, miliony w zabezpieczenie osuwisk, po drugiej stronie jest piękny równy teren, gdzie ta strefa mogła powstać bez pompowania milionów w mury oporowe i nie tylko. Mieszkańców nurtuje co tam jeszcze nasz Krakus narobił, mamy nadzieję, że nowa władza poinformuje opinię publiczną, oby nie okazało się że żyjemy w andrychowskim spleenie

Andrychów, 23.05.2024 18:45

Przez pół roku naparzaliście taki syf na Andrychów, a teraz się dziwicie, że nikt się nie zgłasza? Pani Smolec nie wie jak to zrobić? Nie da rady? Nie ma takiej mocy, żeby osuwisko wstrzymać? Tego się nie da?