reklama

Kolejny przetarg unieważniony. Tym razem chodzi o aranżację zieleni na Pańskiej Górze

Gospodarka, Wiadomości, 30.06.2023 13:10, eł

Oferty opiewały na zbyt wysokie kwoty.

Kolejny przetarg unieważniony. Tym razem chodzi o aranżację zieleni na Pańskiej Górze

Kilka dni temu zakończył się przetarg na aranżację zieleni i zagospodarowanie terenu na Pańskiej Górze w Andrychowie. Niestety, okazał się on kolejnym niewypałem. Tylko dwie firmy złożyły w nim swoje oferty, w obu przypadkach mocno przekraczające kwotę, którą magistrat zamierzał przeznaczyć na ten cel...

Jeden z oferentów wycenił wszystkie wymienione w przetargu prace na 1,2 mln zł, zaś drugi nawet na 1,6 mln zł, czyli dwa razy więcej niż władze gminy Andrychów chciałyby wydać na ten cel. Bowiem przewidziana na to zadanie kwota wynosi 800 tys. zł. Więcej firm do przetargu nie przystąpiło.

Postępowanie błyskawicznie zostało unieważnione, ale równie szybko ogłoszono kolejne, ponieważ nie ma czasu na zwłokę. Inwestycja musi być w najbliższych miesiącach ukończona. Termin składania ofert w nowym przetargu upłynie 17 lipca o 10.00. W godzinę później zostaną one otwarte. Czy jest szansa na niższe ceny w drugim postępowaniu? To się dopiero okaże.

A co będzie miał do zrobienia wyłoniony w przetargu wykonawca? Między innymi wykonać skalniak, jagodnik, ogród geologiczny, paśniki dla jeleni i kuraków, nasadzenia przy ścieżkach oraz różnego rodzaju łąki. Będzie miał też za zadanie posadzić nowe drzewa i krzewy, a także dbać później o ich pielęgnację. Musi również zatroszczyć się o te, które rosną tam już od lat.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 01.07.2023 13:47

Być dumnym, że mieszka się w takiej gminie-bezcenne

Kola, 30.06.2023 14:45

Żak nieborak

Polityk, 30.06.2023 14:21

Kiedy się ktoś weźmie za lokatorów z budynku Socjialnego na ulicy Batorego 48A w Andrychowie przy Wodociągach ,same problemy stwarzają systematycznie są to osoby nie pracujące temat jest zgłaszany do Instytucji może top model redaktorek przychyli się do skwitowania lokatorów z problemami i wadami wrodzonymi że są pozostawione bez odpowiedniego monitorowania chociaż Ośrodek Pomocy Społecznej dysponuje Asystentami i Kuratorami społecznymi do pomocy i nadzoru takich właśnie lokatorów pora aby Obie Instytucje czyli Urząd Miasta Andrychów i OPS się Zmobilizowały do Przypilnowania tych lokatorów z Problemami o szerokim podłożu skali = Monitoring!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koniczynka, 30.06.2023 13:14

Kiedy kapitalny remont szkoły podstawowej nr 5 w Andrychowie wraz z całym otoczeniem... Ogrodzenie ma 40 lat. Brawo Żak.