reklama

Kierowcy niszczą resory, a pasażerowie buty. Tymczasem otwarcie dworca się opóźnia

Gospodarka, Wiadomości, 11.09.2023 12:15, eł

Miał działać już od początku tego roku…

Kierowcy niszczą resory, a pasażerowie buty. Tymczasem otwarcie dworca się opóźnia

Jak już pisaliśmy, coraz bardziej opóźnia się termin oddania do użytkowania nowego dworca autobusowego w Wadowicach. Końcem sierpnia burmistrz miasta Bartosz Kaliński twierdził, że trwają właśnie odbiory. Ale takie same informacje podano nam w Urzędzie Miejskim już na początku lipca… Tymczasem sytuacja na tymczasowym dworcu staje się coraz trudniejsza do zniesienia.

Już ponad rok temu dworzec autobusowy w Wadowicach został przeniesiony na ulicę Fabryczną. Jego „wygnanie” miało trwać kilka miesięcy, aż wybudowany zostanie nowy obiekt dworcowy ze stanowiskami dla autobusów i parkingiem dla samochodów przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wówczas mowa była o tym, że będzie on gotowy pod koniec ubiegłego roku. Później termin zakończenia prac i otwarcia dworca był jeszcze dwukrotnie przesuwany. Końcem sierpnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński przekazał dość ostrożnie, że nastąpi to za „kilka tygodni”. Może to oznaczać zarówno trzy, jak i dziewięć, więc niewykluczone, iż autobusy wrócą na dworzec dopiero w listopadzie.

Tymczasem plac postojowy dla autobusów przy ulicy Fabrycznej jest w coraz gorszym stanie. Cierpią na tym zarówno pasażerowie, którzy niszczą obuwie na kamienistym nierównym podłożu, jak i przewoźnicy.

- O ile jeszcze jakiś czas temu nie było pod tym kątem źle, o tyle teraz stan nawierzchni pozostawia bardzo wiele do życzenia. A niestety, wzdłuż samej ulicy Fabrycznej czy w bliskiej jej okolicy nie ma możliwości dłuższego postoju. W związku z tym kierowcy muszą korzystać z tymczasowego placu, a tam są niestety bardzo duże dziury, co nie wpływa pozytywnie na nadwozie pojazdów. Przynajmniej w kilku pojazdach uszkodzone zostały resory. Jako kierowcy zgłaszaliśmy ten problem osobie pełniącej funkcję dyspozytora na dworcu, jednak dowiedzieliśmy się, że miasto wychodzi z założenia, że nie ma już sensu inwestować w materiały do utwardzenia placu, skoro dworzec zostanie wkrótce przeniesiony. Szkoda tylko, że jego otwarcie ciągle się przedłuża… - mówi jeden z kierowców.Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 12.09.2023 12:49

CPK Południe. Jeszcze może by tak pogłębić Skawę do WIsły i port na Wenecji, a porządnych kibli w mieście nie ma.