reklama

Kiedy to andrychowskie osiedle doczeka się remontu?

Gospodarka, Wiadomości, 31.05.2023 17:00, eł

Papieskie osiedle najbardziej zaniedbane w mieście.

Kiedy to andrychowskie osiedle doczeka się remontu?

W Andrychowie nie brakuje chodników, których stan zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Po niektórych trzeba chodzić równie uważnie, jak po górskich szlakach turystycznych i najlepiej w podobnym obuwiu. W przeciwnym razie nietrudno tam o bolesny upadek, zwichnięcie nogi, a nawet jej złamanie. Co więcej, wyboistym trotuarom towarzyszą równie zniszczone jezdnie. Tak jest właśnie na osiedlu Jana Pawła II.

Jego mieszkańcy regularnie apelują do nas o interwencję w sprawie stanu tamtejszych ulic. Nie da się bowiem ukryć, że jest on tragiczny. Osiedle Jana Pawła II to koszmar zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Konia z rzędem temu, komu uda się przejść tamtejsze chodniki pchając dziecięcy wózek. Trzeba mieć sporo siły i samozaparcia, by pokonać nim wszystkie wyrwy i nierówności. Ale nawet spacer bez wózka jest nie lada wyzwaniem. Należy bacznie patrzeć pod nogi, żeby się nie potknąć i nie wywinąć orła. Z kolei jazda tamtejszymi jezdniami może doprowadzić do poważnego uszkodzenia auta.

- Stan ulic Leśnej i Na Wzgórzach od dawna budzi wiele zastrzeżeń, ale w ostatnim czasie za sprawą budowy ścieżek na Pańskiej Górze uległ znacznemu pogorszeniu. Codziennie jeżdżące tamtędy samochody ciężarowe powybijały dziury tak wielkie, że ciężko ominąć je osobówką. Codzienny dojazd do domu jest mocno utrudniony – podkreśla pan Dawid, który tam mieszka.

Od lat na wszelkie pytania o remont jezdni i chodników w tej części miasta otrzymujemy w Urzędzie Miejskim w Andrychowie podobne odpowiedzi. – Gmina posiada dokumentację techniczną wraz ze stosownymi zgodami na przebudowę układu drogowego na osiedlu Jana Pawła II, na którą stara się pozyskać dofinansowanie w ramach ogłaszanych naborów. W przypadku uzyskania dofinansowania, podjęte zostaną starania zabezpieczenia wkładu własnego i realizacji dofinansowanego zakresu robót – poinformowała nas ostatnio Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa.

Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 31.05.2023 20:28

Chodniki robią w lesie na pańskiej górze a ludzie nogi skręcają na chodnikach takich jak na zdjęciu. Tablica świetlna na przystanku przy ulicy włókniarzy już dwa miesiące nie działa tak samo jak kilkanaście lamp ulicznych na osiedlu. A radni i urzędnicy śpią??? Straż miejska nadal kamery nie przeniosła w rejon nowego placu zabaw na Lenartowicza!!!!

Koniczynka, 31.05.2023 20:25

Macie radnego Tadeusz Biłko się zwie to pod dom i manifestujcie. Za co kasę bierze emeryt z AA??? Za nieróbstwo??? To odwołać go z radnego!!!