reklama
reklama

Kamieniołom zmienia oblicze. Nie ten w Targanicach, a w Kozach

Gospodarka, Wiadomości, 18.09.2023 20:00,
W Kozach nieczynny kamieniołom ma stać się atrakcją turystyczną.
Kamieniołom zmienia oblicze. Nie ten w Targanicach, a w Kozach
Niedawno pisaliśmy o niepewnej przyszłości nieczynnego kamieniołomu w Targanicach (Zobacz: Strach w Targanicach. Co się stanie z nieczynnym kamieniołomem? Jest petycja do burmistrza)

Obecnie często imprezują tam młodzi, ludzie, pozostawiając pod sobie tylko śmieci.

foto: nadesłane

Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że teren kamieniołomu trafi w nieodpowiednie ręce. Dlatego do burmistrza trafi wniosek, aby gmina wykupiła tę ziemię i podjęła działania w kierunku rewitalizacji i zagospodarowania tego miejsca.

Czy się uda – zobaczymy.

Tymczasem swoje oblicze zmienia właśnie nieczynny również od lat kamieniołom w niedalekich Kozach. Gminie Kozy udało się pozyskać kilka mln zł na ten cel.

Powstał projekt zagospodarowania koziańskiego kamieniołomu. Inwestycja w pierwszym etapie obejmuje remont drogi dojazdowej (ul. Piaskowej) do kamieniołomu wraz z budową parkingu, a w następnym etapie powstanie infrastruktura turystyczna sprzyjająca rekreacji.

Prace w Kozach już trwają.foto: Gmina Kozy


A tak wygląda kamieniołom w Targanicach:

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy