reklama
reklama

Kęcka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza świętuje jubileusz

Na sygnale, Wiadomości, 18.09.2023 16:05,
Działająca przy OSP Kęty Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza świętuje właśnie 20-lecie powstania.
Kęcka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza świętuje jubileusz
Są niezastąpieni wszędzie tam, gdzie gra toczy się o ludzkie życie. Ratują poszkodowanych z katastrof budowlanych, poszukują zaginionych. Mowa o ratownikach i ich odważnych czworonożnych towarzyszach z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach. Kęcka grupa działa od 2003 roku i świętuje właśnie jubileusz.

W Domu Kultury w Kętach odbył się specjalny koncert z okazji 20-lecia powstania Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty.

- Ratownicy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty to wspaniali ludzie. Bez wahania niosą pomoc wszystkim potrzebującym. Dziękujemy za 20 lat Waszej służby i za to, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc. Wasza służba to największy skarb. Życzę, aby wasze doświadczenie, wiedza i umiejętności zdobyte w ciągu 20 lat jak najlepiej służyły wam w kolejnych misjach ratowniczych. Żebyście ratując innych, także sami byli bezpieczni - mówiła podczas wydarzenia Iwona Gibas z zarządu województwa małopolskiego.

Z okazji jubileuszu jednostka otrzymała Nagrodę Województwa Małopolskiego Medal Polonia Minor.

źródło i foto: Małopolski Urząd Marszałkowski
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy