reklama

Jest propozycja nowej opłaty w Andrychowie: 23 zł od osoby miesięcznie

, Gospodarka, Wiadomości, 12.11.2020 11:47, red
Projekt uchwały władze Andrychowa przekazały właśnie do konsultacji.
Jest propozycja nowej opłaty w Andrychowie: 23 zł od osoby miesięcznie
W kolejnych gminach samorządowcy zastanawiają się nad wysokością opłaty śmieciowej od nowego roku. Podwyżki wprowadzono już w Kalwarii Zebrzydowskiej (z 19,5 zł na 22 zł), Wadowic (z 14 zł na 19,5 zł). Teraz przyszła pora na Andrychów.

Władze Andrychowa proponują podwyższenie opłaty z 20 na 23 zł od osoby miesięcznie, a jeżeli odpady nie są segregowane - nowa opłata ma wynosić 46 zł od osoby miesięcznie.

Nowością jest wprowadzenie ulgi za posiadanie kompostownika na posesji: 1,80 zł od osoby miesięcznie. Aby skorzystać z ulgi zainteresowani mieszkańcy będą musieli złożyć deklarację. Zatem osoby posiadające kompostownik w mniejszym stopniu odczują podwyżkę. Przy czteroosobowej rodzinie posiadającej kompostownik na posesji miesięczna opłata za wywóz śmieci wyniesie 84,8 zł, a obecnie jest to 80 zł.

Projekt uchwały władze Andrychowa przekazały właśnie do konsultacji. Decyzję w sprawie wysokości opłaty podejmie Rada Miejska w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy