reklama
reklama

Kaczyński kontra Miszalski. Kto lepiej wypadł?

Polityka, Wiadomości, 11.11.2020 19:00, PG
Filip Kaczyński vs. Aleksander Miszalski.
Kaczyński kontra Miszalski. Kto lepiej wypadł?

W niedzielę (08.11.) na antenie TVP3 Kraków wyemitowano program Bliżej Polityki, w którym wziął udział poseł KO i szef małopolskiej PO Aleksander Miszalski oraz poseł PiS z Wadowic Filip Kaczyński.

Rozmowa dwóch polityków dotyczyła m.in. tego, czy rząd wprowadzi narodową kwarantannę. Takowa miałaby być zastosowana jeśli liczba zachorowań przekroczy 30 tys. osób dziennie (we wtorek (10.11) było to ponad 25 tys. zakażeń).

Poseł z PiS stwierdził, że to zależy tylko od podejścia do obostrzeń i stosowania zasady DDM – dezynfekcja, dystans, maseczka. - Mam nadzieje, że Polacy staną na wysokości zadania. Polacy potrafią się zjednoczyć kiedy jest zagrożenie, co historia już nie raz pokazała. – mówił poseł.

Z kolei zdaniem A. Miszalskiego to nie jest zależne tylko od tego, czy Polacy przestrzegają ograniczeń. -To jest też zależne od tego jak działa rząd i administracja rządowa. Po pierwsze sanepid. W sanepidzie w Krakowie pracownicy od czerwca nie mają płacone nadgodzin, nie ma żadnych nowych osób na etacie. Nie ma co mieć pretensji do tych pracowników, którzy nie wyrabiają z dzwonieniem do osób zakażonych czy przebywających na kwarantannie. Jak więc ma nie być nowych zakażeń, kiedy przez dwa tygodnie zakażeni nie dostają żadnych instrukcji. —mówił poseł.

Poseł Kaczyński chwalił się też, że premier i jego rząd wpompowali już 300 mld zł w polską gospodarkę na zwalczanie kryzysu.

- Nie znamy konkretów o nowej tarczy. Boję się, że będzie jak zawsze: „nie, nie nie zamkniemy branży gastronomicznej” po czym z dnia na dzień zamykamy, „nie, nie, nie zamkniemy cmentarzy” po czym z dnia na dzień zamykamy. – narzekał poseł opozycji.

Przypomnijmy, że najbliższe posiedzenie sejmu zostało przesunięte o dwa tygodnie i przełożone na 18,19 listopada. A to właśnie na tym posiedzeniu przedsiębiorcy mieli usłyszeć informację o nowej tarczy antykryzysowej.

F. Kaczyński tłumaczy, że powodem opóźnienia są choroby pracowników Sejmu. Opozycja jednak uważa, że nastąpiło załamanie w Zjednoczonej Prawicy dotyczący ustawy prezydenta o nowelizacji prawa aborcyjnego.

Redaktor Jacek Bańka pytał Filipa Kaczyńskiego, czy zagłosuje za nowelizacją ustawy. Przypomnijmy, że poseł F. Kaczyński podpisał się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie czy przesłanka eugeniczna jest zgodna z konstytucją. Precyzyjnej odpowiedzi jednak się nie doczekaliśmy.

- Projekt pana Prezydenta musi przejść przez szereg komicji sejmowych. To wy namawialiście ludzi żeby wychodzili na ulicę, panie pośle Miszalski. To jest skrajne nieodpowiedzialne zachowanie. Są inne możliwości protestowania, np. mailowo czy samochodem.

Natomiast Miszalski winę za protesty zrzucił na Jarosława Kaczyńskiego oraz Julię Przyłębską. -To się nadaje na kryminał. - mówił poseł.

Rozmowę w całości można obejrzeć tutaj: link

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 17.11.2020 17:27

Mam nadzieje, że Polacy staną na wysokości zadania. Polacy potrafią się zjednoczyć kiedy jest zagrożenie, co historia już nie raz pokazała. – mówił poseł. tym zagrożeniem jest teraz pis a tak przy okazji chyba już dość kaczyńskich w polityce

kubaty, 12.11.2020 22:56

Brawo Panie Pośle F.Kaczyński! Szacunek!!!

obserwator2012, 12.11.2020 12:26

Zauważcie,że zawsze gdy wypowiada się poltyk pis ma to być według schematu dostarczonego sms,mailem, lub czym tam jeszcze to samo, gdy rozmawiam z osobami popierającymi zło,czyli najpierw zły Tusk i łagodnie przechodzimy do cudotwórcy morawieckiego, na końcu przytup , czyli bóg jarosław. Nie wolno mieć własnego zdania wsþółczuję w miarę kumatym członkom pis -sami chceli.

budowniczy, 12.11.2020 11:25

Gdyby nie pomoc ze strony prowadzącego wywiad z fiipa nie było by nawet co zbierać. Zero konkretów tylko stara śpiewka "przez 8 lat poprzedniego rządu .... a jarek Polskę zbawił" (imiona z małej ze względu na całkowity brak szacunku)

rumcajs, 11.11.2020 23:45

Abstrahując od poglądów politycznych, Pan Kaczyński głosował już w pierwszym posiedzeniu Sejmu za podwyżką podatków. Kandydatura Pana Kaczyńskiego: młody, ambitny, wykształcony zapowiadała się ciekawie, sporo osób także się nabrało na tego kandydata.

xpek, 11.11.2020 21:06

to takie zero jak ziobro i kurdupel z nowogrodzkiej .kompletnie nic do powiedzenia.jedynie jakiś bełkot partyjny

xpek, 11.11.2020 21:04

prosze was nie promujcie tego pajaca z Wado