reklama

Nowy sprzęt dotarł do szpitala na oddział covidowy

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.11.2020 09:15,
Pracownicy musieli go sami składać.
Nowy sprzęt dotarł do szpitala na oddział covidowy
Niedawno Szpital Powiatowy w Oświęcimiu, decyzja wojewody, musiał przekształcić trzy oddziały wewnętrzne na oddziały zajmujące się tylko leczeniem pacjentów z koronawirusem.

Obiecany przez władze wojewódzkie wysokospecjalistyczny sprzęt - respiratory i kardiomonitory - dotarł do oświęcimskiej placówki w... częściach.


– Problem polega na tym, że sprzęt dotarł w opakowaniach, w skrzynkach i jest do złożenia. Nie mając żadnych uprawnień i możliwości złożenia tak precyzyjnego sprzętu, jest on dla nas obecnie mało przydatny – nie krył irytacji pod koniec października dyrektor ZOZ Edward Piechulek w rozmowie z Faktami Oświęcim.

Autoryzowany serwis zaoferował pomoc w zmontowaniu respiratorów dopiero po 15 listopada.

Ostatecznie sprzęt udało się złożyć własnymi siłami. 10 nowych respiratorów już pracuje.

Kilka dni temu oświęcimska placówka otrzymała informację, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach pomocy w akcji zwalczania epidemii koronawirusa przekaże Szpitalowi Powiatowemu 15 łóżek szpitalnych serii Evario.

Pomoc płynie także od miejscowych podmiotów. Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii G.V.M. Carint użyczyło powiatowej lecznicy 425 testów do wykrywania COVID-19. Do miesiąca czasu identyczna ilość testów zostanie oddana do Carintu przez dyrekcję szpitala.

Według stanu na 10 listopada, w oświęcimskim szpitalu przebywa 82 pacjentów covidowych.


źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 13.11.2020 12:47

Łóżko w szpitalu bez białego personelu jest tylko łóżkiem, łóżko w burdelu bez profesjonalistek jest tylko łóżkiem i nawet żołnierze WOT nie pomogą. Z samych łóżek to można noclegownie zrobić.

Burakz wiejskiej , 13.11.2020 10:52

skalpel do czego ten profesjonalny personel w burdelu ? w paszczu 50 a za sex 100 ??

Zakolog, 12.11.2020 14:06

@Skalpel - Czyżby to była nieśmiała sugestia, postulująca konieczność uaktualnienia nazwy naszego Szpitala Narodowego ?

Skalpel, 12.11.2020 12:47

Jest takie powiedzenie"Z samych łóżek to można burdel zrobić a nie szpital" z którym nie do końca się zgadzam bo nawet tam przydatny jest profesjonalny personel.

Zakolog, 12.11.2020 10:57

Rozumiem, iż te respiratory nie będą już rozkładane w celu oddania ich części do sterylizacji, następnie składane i kalibrowane, a lekarze będą prowadzić wentylację mechaniczną na chybił trafił, czyli na jakich parametrach ustawi się sprzęt po włączeniu, takie zostaną w myśl zasady, aby niczego nie dotykać bo się popsuje. A chorym pan dyrektor zaleci wypisywanie się na własne życzenie, ponieważ ich szanse na przeżycie zwielokrotnią się, gdy będą przebywać na świeżym powietrzu, zamiast w jego szpitalu.