reklama
reklama

Nie chcą, aby pacjenci umierali na chodniku

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 11.11.2020 11:50,
Dodatkowe dyżury karetek potrzebne od zaraz!
Nie chcą, aby pacjenci umierali na chodniku
W ostatnich dniach wielokrotnie zdarzało się, że pomoc dla ludzi np. po wypadkach docierała zbyt późno. Głównie dlatego, że nie było wolnej karetki, bo ostatnio normą staje się, że ambulanse stoją godzinami przed Szpitalnymi Oddziałamy Ratunkowymi i czekają aż szpital przejmie pacjenta.

Taka sytuacja niestety miała miejsce kilka dni temu w Oświęcimiu. Starsza pani zasłabła na chodniku, a pomoc dotarła do niej zbyt późno.

Władze powiatu oświęcimskiego wystosowały właśnie do wojewody pismo. Domagają się w nim zgody na wydłużenie czasu pracy Zespołu Ratownictwa Medycznego w Brzeszczach do całej doby oraz wpisania do planu Państwowego Ratownictwa Medycznego dwóch karetek w rejonie operacyjnym obsługującym nasz powiat.

W powiecie oświęcimskim czas dojazdu do zgłoszenia uległ zdecydowanemu wydłużeniu ze względu na wdrożone procedury, jak również wskazanie przez wojewodę Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu na szpital wiodący w zakresie leczenia COVID-19 i przekształcenia trzech oddziałów szpitalnych na oddziały zajmujące się leczeniem COVID-19, co zwiększa ilość udzielanych świadczeń oraz znacząco wydłuża czas dojazdu do zgłoszeń przez ZRM

– czytamy w piśmie do wojewody małopolskiego, sygnowanym przez starostę Marcina Niedzielę i wicestarostę Pawła Kobielusza.

„W trosce o zdrowie i życie mieszkańców powiatu oświęcimskiego, Szpital Powiatowy w Oświęcimiu przygotuje ambulanse oraz kadrę medyczną do realizacji zadania ZRM w zwiększonym zakresie, aby nie dochodziło do sytuacji, kiedy w oczekiwaniu na karetkę pacjentka umiera na chodniku, czy ze względu na zbyt długie oczekiwanie na karetkę konieczne jest wezwanie lotniczego zespołu ratownictwa medycznego, jak to miało miejsce kilka dni temu”

nadmieniają w piśmie do wojewody włodarze powiatu, wskazując że dotychczasowy plan działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego nie jest dostosowany do obecnej sytuacji epidemicznej i nie zapewnia stabilności opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 12.11.2020 08:48

kolejna ofiara smiertelna na konto mafii pisu i to jeszcze z Oświęcimia historia się powtarza