reklama

Dwie osoby zatrzymane za kradzież pieniędzy ze skarbony znajdującej się na terenie parafii [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 10.11.2020 12:51,
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy kradzieży pieniędzy ze skarbony znajdującej się na terenie jednej z parafii w Andrychowie. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty, za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Dwie osoby zatrzymane za kradzież pieniędzy ze skarbony znajdującej się na terenie parafii [FOTO]
Kilka dni temu, andrychowski komisariat został powiadomiony o kradzieży z włamaniem na terenie jednej z parafii w Andrychowie.

Jak ustalili funkcjonariusze, dwaj mężczyźni zerwali skobel kłódki zabezpieczającej skarbonę znajdującą się przed kościołem i ukradli z niej pieniądze.

- W sprawę zaangażowani zostali detektywi z Wydziału Kryminalnego, którzy ustalili, że związek z przedmiotowym zdarzeniem mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu oświęcimskiego, karani wcześniej za podobne przestępstwa. W wyniku policyjnych działań, dwie godziny później, mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Andrychowa. Podczas kontroli osobistej mężczyzn mundurowi zabezpieczyli ponad 100 złotych - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Za resztę skradzionych pieniędzy, jak ustalili policjanci, mężczyźni zakupili alkohol. Kolejnego dnia, 42 i 43-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali.

Ponadto kryminalni ustalili, że starszy z mężczyzn, 6 listopada br. dokonał uszkodzenia ciała mieszkanki Andrychowa. 43-latek bez powodu uderzył przypadkowo napotkaną kobietę pięścią w twarz w efekcie czego doznała obrażeń. Dodatkowo przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała. Mężczyznom grozi nawet do 10 lat więzienia.
źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy