Dwie firmy zainwestują 120 mln w strefie ekonomicznej

, Gospodarka, Wiadomości, 09.11.2020 14:25, foto: Krakowski Park Technologiczny
Protech i Eurowafel rozbudują swoje zakłady.
Dwie firmy zainwestują 120 mln w strefie ekonomicznej
Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał właśnie dwie decyzje dla przedsiębiorstw z gminy Zator. Inwestycje zrealizowane zostaną w zatorskiej strefie ekonomicznej.


Producent kotłów Protech sp. z o.o. zadeklarował poniesienie wydatków w wysokości co najmniej 100 mln zł. W ramach inwestycji rozbuduje zakład i zwiększy jego zdolności produkcyjne. Dotychczas, firma skorzystała już z czterech zezwoleń w ramach specjalnej strefy ekonomicznej.

Z kolei firma Eurowafel sp. z o.o. sp. k. planuje wydać co najmniej 20 mln zł. Spółka wdroży nowe technologie produkcyjne dzięki czemu wzrośnie sprzedaż jej produktów.

Krakowski Park Technologiczny informuje, że Zatorska Strefa Aktywności Gospodarczej to jedna z najaktywniejszych podstref Krakowskiego Parku Technologicznego.

Od 2012 roku, czyli od momentu jej utworzenia wydano tutaj 32 zezwolenia na działalność w specjalnej strefie gospodarczej, a po wejściu nowych przepisów 4 decyzje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (razem z ostatnimi). Przedsiębiorcy w sumie zadeklarowali poniesienie nakładów na nowe inwestycje w wysokości 348 mln zł.

Dzięki tym inwestycjom, powstało 215 nowych miejsc pracy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy