reklama

Kiedy dostępne będą szczepionki?

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 09.11.2020 08:25, red
Miejska Rada Seniorów z Andrychowa zapytała ostatnio posła Marka Polaka (PiS) z Andrychowa, kiedy dostępne będą w aptekach szczepionki przeciwko grypie.
Kiedy dostępne będą szczepionki?
Tej jesieni z dostępnością szczepionek przeciwko grypie - jak już informowaliśmy - są spore problemy. Apteki nie dostają w ogóle szczepionek, albo dostają je w symbolicznych ilościach. A wiele osób chciałoby się zaszczepić.

Odpowiedź posła zamieszczamy poniżej

"Zgodnie z zapowiedzią Premiera Mateusza Morawieckiego, w najbliższych miesiącach trafi na polski rynek 3 min szczepionek. Według najnowszej listy leków refundowanych, obowiązującej od września br., bezpłatne szczepienia przeciw grypie przysługują osobom w wieku 75 lat +. Ponadto refundacja w 50 proc. przysługuje osobom w wieku 65 lat +.

Według zapowiedzi specjalistów pod koniec tego roku i na początku 2021 nastąpi nałożenie się sezonu infekcji wirusowych dróg oddechowych z pandemią COVID-19. Sytuacja ta oraz prognozy na najbliższe miesiące powodują, że apele o szczepienia przeciw grypie przybrały na intensywności, spotykając się z żywym odzewem w społeczeństwie, szczególnie w grupie seniorów.

Mając na uwadze podniesione przez Panią kwestie dostępności szczepionek przeciwko grypie na polskim rynku oraz ich refundacji, wr przedmiotowej sprawie złożyłem na ręce Marszałek Sejmu interpelację skierowaną do Ministra Zdrowia. W swoim wystąpieniu szczególny nacisk położyłem na problematykę aktualnego stanu zaopatrzenia ośrodków zdrowia i aptek w szczepionkę. Zapytałem także, czy resort zdrowia planuje rozszerzenie grupy beneficjentów darmowych szczepionek o osoby poniżej 75. roku życia."

- poinformował poseł.


forto: pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 09.11.2020 16:42

Oczywiście o szczegóły, co do szczepionki należy pytać profesora, habilitowanego posła Marka Polaka, który złoży na ręce Marszałek Sejmu interpelacje do Pfizera, uwzględniającą problematykę stanu zaopatrzenia ośrodków zdrowia i aptek z sugestią rozszerzenia beneficjentów darmowych szczepionek o osoby poniżej 75 roku życia, oczywiście o ile takie osoby dotrwają do czasu rejestracji szczepionki.

Zakolog, 09.11.2020 16:08

@FeelFree - Pierwszy komentarz, jest pytaniem: jaki był cel przeprowadzenia testów, czy to było badanie kliniczne IV fazy tego testu, czy też próba oszacowania czułości i swoistości tej metody ? Natomiast szczepionka Pfizer-BioNTech wygląda na bardzo skuteczną i bezpieczną, co oczywiście nie oznacza, że nie będzie w jakimś procencie wywoływała zachorowań.

FeelFree, 09.11.2020 15:59

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pfizer-ma-szczepionke-na-Covid-19-Rynek-chce-w-to-wierzyc-7997873.html

FeelFree, 09.11.2020 15:17

@Mgr Ahrańczyk, dziękuję za linka. Daje do myślenia, bardzo mnie ciekawi jakie będą komentarze do tych danych.

Mgr Ahrańczyk, 09.11.2020 14:18

https://www.somzodpovedny.sk/, testowanie populacji na Słowacji testami antygenowymi. Na 3 625 332 badanych - ok 1% zakażonych, na 1 556 100 badanych ok 0,6% zakażonych.

skornica, 09.11.2020 13:06

Baju,baju ....Najważniejsze że dalej u żłoba. Kasa idzie i już ponad pół bańki na koncie. ***** ***