reklama
reklama

W rok mają wybudować trzykilometrową obwodnicę [VIDEO]

Gospodarka, Wiadomości, 08.11.2020 18:45, PG
Mieszkańcy czekają na tę inwestycję od 2016 roku.
W rok mają wybudować trzykilometrową obwodnicę [VIDEO]

Sprawa budowy obwodnicy Podolsza w gminie Zator ciągnie się od 2016 roku. Mieszkańcy od lat domagali się jej budowy. Najpierw jednak były problemy z uzyskaniem odpowiednich zgód od PKP na przebudowę wiaduktu kolejowego, potem w projekcie znalazły się plany odcinające mieszkańców ul. Zielonej od reszty świata. Aż w końcu doszło do tego, że wybrany wykonawca w ogóle nie przystąpił do realizacji inwestycji. Wykonał tylko 20 % prac. Mieszkańcy w końcu zagrozili blokadą drogi krajowej nr 44, jeśli nie rozpocznie się budowa obiecanej obwodnicy.

W końcu jednak, w ogłoszonym w maju tego rok, przetargu wybrano firmę, która będzie kontynuowała pracę przy budowie obwodnicy. Wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex z Będzina. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano w październiku 2021 roku, a wartość umowy wynosi prawie 23 mln zł.

W ramach inwestycji postanie trzykilometrowa droga wojewódzka 781, wiadukt kolejowy o długości 30 metrów, a także trzy obiekty mostowe nad potokiem Rudzianka. W celu zadbania o środowisko zainstalowane zostaną między innymi ekrany akustyczne oraz przejścia dla zwierząt. Planuje się także wykonanie dróg serwisowych do obsługi przyległych terenów, chodników dla pieszych oraz urządzeń BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy