reklama
reklama

Gmina Andrychów zamierza ogłosić przetargi na inwestycje warte ponad 50 mln zł

Gospodarka, Wiadomości, 10.11.2023 07:30, eł

Inna sprawa, czy obiecane dotacje w ogóle trafią do Andrychowa.

Gmina Andrychów zamierza ogłosić przetargi na inwestycje warte ponad 50 mln zł

Przed wyborami do Sejmu i Senatu gminy na naszym terenie zostały wręcz zasypane dotacjami na wszelkie inwestycje. Oczywiście, ich włodarze jeszcze tych pieniędzy nie zobaczyli, bowiem na razie doszło tylko do rozstrzygnięcia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach różnych programów. Ale sprawiło to, że gmina Andrychów zamierza niebawem zrealizować inwestycje warte w sumie ponad 50 mln zł.

Największą z nich ma być zagospodarowanie terenu stadionu Beskid w Andrychowie. Jak już pisaliśmy (tutaj), ma to być wielkie przedsięwzięcie, w ramach którego powstanie okazały kompleks sportowo-rekreacyjny z trasą nordic walking, miejscem piknikowym oraz grabowym labiryntem z wznoszącą się nad nim wieżą widokową, pozwalającą śledzić z góry osoby błądzące jego korytarzami. Prace obejmą również między innymi budowę nowych trybun oraz budynku zaplecza sportowego. Koszty całości są szacowane na ponad 43,7 mln zł. Na razie gminie przyznano dotację na realizację pierwszego etapu inwestycji. Wynosi ona 15,3 mln zł.

Gmina planuje też sporo inwestycji drogowych. Największą ma być drugi etap przebudowy osiedla Olszyny w Andrychowie, wyceniony na ponad 4,2 mln zł.

Spora inwestycja ma też ruszyć na osiedlu Jana Pawła II. Jeszcze w tym roku powinien zostać ogłoszony przetarg na pierwszy etap przebudowy tamtejszego układu komunikacyjnego, czyli ulic przecinających osiedle. Koszt tego przedsięwzięcia według wyceny inwestorskiej wynosi przeszło 2,1 mln zł. W planach jest też ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Kowalczyka w Brzezince, której przewidywane koszty to ponad 1,6 mln zł.

Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 10.11.2023 18:04

Pisałem już kiedy że pod tym samym nikiem na mamnewsa występuje osoba która ubóstwia Pana Tomasza Żaka i Pana Dolanda Tuska i Proniemiecką Opozycjie w Polsce. Wreszcie nastała w Polsce "normalnośc i spokój". Widac to choćby po zwiększonej liczbie ogłoszeń: przyjmę do pracy w Niemczech.

Zakolog, 10.11.2023 13:27

@tomekx - To Twoje andrychowskie wyznanie wiary jest niepełne, przypominam, że całe credo brzmi – Bóg Tomasz, Syn Wojciech i Mirosław Święty ! Jedenastu apostołów można pominąć, oni tylko głoszą słowo boże. Ale za podważanie dogmatu nieomylności Tomasza, musi być kara i, właśnie to przekaż temu fałszywemu schizmatykowi tomekx-owi.

tomekx, 10.11.2023 12:28

Pisałem już kiedy że pod tym samym nikiem na mamnewsa występuje osoba która nienawidzi Pana Tomasza Żaka i Pana Dolanda Tuska i Dekomratycznej Opozycji.Te pierwszy komentarz jest od tej własnie osoby.Ja kibicuje i Tomaszowi Żakowi i nowemu rządowi.Wreszcie nastała w Polsce normalnośc i spokój.Widac to choćby po zapowiadanych inwesttycjach w Andrychowie

Zakolog, 10.11.2023 11:54

Bój się Boga tomekx, że nie znasz pism wybranych burmistrza Żaka ! Już spieszę z pomocą, abyś te ewidentne zaniedbanie nadrobił – publikacja prywatny Facebook Tomasza Żaka, cytuję w oryginale: „ Kochani kolejna dobra informacja . Dzisiaj otrzymałem wiadomość o przyznaniu 15,3 mln zł na I etap przebudowy i rewitalizacji stadionu miejskiego . Po rewitalizacji Pańskiej Góry to kolejny obiekt , który odzyska swój blask i stanie się obiektem nowoczesnym , ma służyć mieszkańcom i sportowcom . Dziekuje wszystkim , którzy byli zaangażowani w pozyskanie środków , a szczególnie Panu Wojewodzie Łukaszowi Kmicie za dotrzymanie słowa , które wypowiedział na otwarciu Stawu Anteckiego i terenów rekreacyjnych , że „miliony dotrą do Andrychowa „ . Mamy to .” Jak widać czarno na białym, jeszcze przed wyborami pan Żak stwierdził w formie kategorycznej o przyznaniu 15,3 mln na I etap i podsumował deklaracją „Mamy to”. Co to znaczy, że pieniądze będą, albo nie będą, te pieniądze już są. Teraz jedynie należy przypilnować ich wydatkowania i to jest zadanie dla kibiców, działaczy i zawodników KS Beskid. Pilnujcie kasy chłopaki !

tomekх, 10.11.2023 09:41

Prorokuje ale co tam: jak PiSowi uda się stworzyć rząd to obiecane pieniądze będą, a jak jednak to Donal przejmie władzę to "pinindzy ni ma i nie będzie" bo PiS nie zostawił.