Gdzie nowe przystanki? Są chętni, ale chcą więcej niż gmina ma pieniędzy

, Gospodarka, Wiadomości, 12.07.2019 16:45, red
Autobusy są, ale czegoś jeszcze brakuje.
Gdzie nowe przystanki? Są chętni, ale chcą więcej niż gmina ma pieniędzy
Władze Andrychowa mają problem z dokończeniem komunikacyjnego projektu. O ile bowiem już od stycznia 2018 roku nowe autobusy kursują po gminie Andrychów, to do tej pory nie udało się wybudować nowych przystanków, kupić kamer monitorujących przystanki a także wdrożyć systemu zarządzania połączeniami autobusowymi i informacji o kursach na przystankach.

Przetargi były z różnych powodów unieważniane.

12 lipca w magistracie otwarto oferty w przetargu na zaprojektowanie, dostawę i montaż 56 nowych wiat przystankowych [jak na wizualizacji] oraz 21 tablic informacyjnych na przystankach.

Wpłynęły dwie oferty. Jedna na kwotę 1,7 mln zł, a druga - 2,2 mln. Tymczasem w magistracie mają na ten cel zarezerwowane 1,5 mln zł, więc całkiem możliwe że i tym razem przetarg zostanie unieważniony - chyba że władze miasta dołożą pieniędzy na ten cel z innego źródła.

Teraz oferty będą analizowane pod kątem spełnienia przez nie wszystkich wymagań postawionych w przetargu.

Dodajmy, że na początku lipca unieważniono przetarg na budowę monitoringu przystanków, których i tak na razie nie ma.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy