reklama

Nowa karetka transportowa dla szpitala, wkrótce nową dostanie także Andrychów [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 12.07.2019 11:00, DK / WB
To już druga nowa karetka przekazana w ostatnich czasie.
Nowa karetka transportowa dla szpitala, wkrótce nową dostanie także Andrychów [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W piątek (12.07) oficjalnie przekazano do użytku nowoczesny ambulans typu A dla Szpitala Powiatowego w Wadowicach. To volkswagen transporter T6 z silnikiem o pojemności 2.0. Jest to tzw. karetka transportowa (T) - do transportu pacjentów. Kosztowała 240 tys. zł. Na wyposażeniu ma nowoczesne nosze, krzesło kardiologiczne wpinane w podłogę oraz rampę najazdową. Karetka zdecydowanie poprawi komfort pacjenta i personelu medycznego.

To już druga karetka transportowa przekazana w ostatnich tygodniach dla wadowickiego szpitala.

Wkrótce - prawdopodobnie we wrześniu - do powiatu trafi jeszcze jedna nowa karetka. Będzie wykorzystywana na terenie w Andrychowa i okolic przez zespoły ratownictwa medycznego, które stacjonują w Andrychowie. W Andrychowie całodobowo dyżurują dwa zespoły ratownictwa medycznego. Karetki oznaczona są symbolem P, co oznacza że nie ma w nich lekarza na pokładzie, a pomoc zapewniają ratownicy medyczni.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 12.07.2019 19:27

A na zdjęciu dwa pasozyty,kompletnie nic nie robią dla miasta i gminy Andrychów. Polak i kobielus.

stan, 12.07.2019 14:47

Kościół Powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.”  Memoriał Tadeusza Kościuszki 1815 r.

stan, 12.07.2019 14:41

Niestety instynkt samozachowawczy w narodzie zanika nikogo to nie rusza,Suweren patriota zajęty jest "darmową kiełbachą od prezesa" ...dopóki bieda nie zajrzy w patriotyczny ryj będzie klaskanie, mlaskanie i popieranie kartoflano-buraczanej dyktatury ciemniaków i przekręciarzy..oto Polska właśnie...

stan, 12.07.2019 14:32

ZNALEZIONE W SIECI: "Kołtuństwo naprawdę wierzy że budżet jest z gumy i kasa się nigdy nie skończy.. W tej chwili 1/4 wszystkich wpływów do kasy państwa jest przeznaczona na rozdawnictwo.. i nie znajdziecie na całej kuli ziemskiej kraju który przeznaczyłby 25 procent wszystkich swoich dochodów na socjal.. Taki kraj po prostu nie istnieje.. bo tego rodzaju szaleństwo to spektakularne samobójstwo dla finansów publicznych każdego państwa.. Nawet Grecy idąc w bankruta nie rozdawali jednej czwartej swoich wpływów.. Już teraz nie ma kasy na podstawowe potrzeby jakie musi zrealizować państwo.. bo szpitale zamieniły się w umieralnie i nie ma tu żadnego przypadku.. że w zeszłym roku umarło w Polsce najwięcej ludzi od czasów zakończenia II wojny światowej.. To nawet nie jest zadłużanie kraju co tworzy PIS.. tylko wydawanie szmalu który jest przeznaczony do wydania za 5 i 10 lat.. Kaczyński jest już po siedemdziesiątce i mu wszystko jedno co się wydarzy za 10 czy 15 lat.. Jak Europa długa i szeroka wszystkie kraje podniosły wiek emerytalny.. a Polska jako jedyny kraj na całym świecie wiek emerytalny obniżyła.. Wszyscy są głupkami bo podnieśli wiek emerytalny.. a my jesteśmy geniuszami bo go obniżyliśmy?? Tu jest wszystko jasne i oczywiste - dziś imprezujemy po całości.. ale jutro zostaniemy lumpami.. Kto tego nie rozumie dziś.. zrozumie najpóźniej za dwa lata trzy.. O emeryturze nad Wisłą nawet nie wspomnę.. bo nikt jej nie będzie chciał nawet dożyć.."

tomekx, 12.07.2019 13:25

Jak lekarze mają pracować w Polsce jak pisiory nazywają ich kastą obrażają ich i okłamują??

MieszkaniecOsiedla, 12.07.2019 12:44

Zacznijcie się martwić o lekarzy a nie karetki. Kolejki to porażka miało się to zmienić i co? W dupie nas maja Myślą że karetkę kupią i ludzie będą szczęśliwi a leczyć nie ma kto. Leków brak lekarzy brak jedynie co jest bez zmian to wysokie podatki. Ceny w sklepach jak za granicą tylko zarobki w miejscu.

MieszkaniecOsiedla, 12.07.2019 12:28

Zacznijcie się martwić o lekarzy a nie karetki. Kolejki to porażka miało się to zmienić i co? W dupie nas maja Myślą że karetkę kupią i ludzie będą szczęśliwi a leczyć nie ma kto. Leków brak lekarzy brak jedynie co jest bez zmian to wysokie podatki. Ceny w sklepach jak za granicą tylko zarobki w miejscu.

aleocochodzi, 12.07.2019 12:26

Dobrze że będzie czym dowozić do szpitali zaszczepionych umierajacych ludzi. Ale czy ludzie po studiach medycznych będą wiedzieć jak ich ratować?

ChojnaZmiana , 12.07.2019 11:51

Podejrzewam że jakby rządził Pan Donald byłoby już z 10 nowych karetek !