reklama

Firma z Krakowa kupiła działkę w strefie ekonomicznej w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 12.07.2019 08:40, red
Władze Andrychowa podpisały akt notarialny w sprawie sprzedaży drugiej już działki w strefie ekonomicznej.
Firma z Krakowa kupiła działkę w strefie ekonomicznej w Andrychowie
Pierwszą działkę w strefie sprzedano w zeszłym roku – kupiła ją firma CMC, która w sąsiedztwie ma już zakład.

11 lipca gmina sprzedała drugą działkę. Nabywcą gruntu o powierzchni o pow. 1,4944 ha została Spółka "KASPRZAK" T.J.Kasprzak Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie. Jak udało nam się ustalić, teren sprzedano za ponad 2 mln zł, a więc powyżej wyceny opracowanej na zlecenie magistratu.

Dodajmy, że 5 lat temu gmina kupowała te grunty do strefy po 65 zł/m2, a teraz sprzedawane są po 147 zł/m2.


To pierwsi nabywcy terenów w andrychowskiej trefie. Czy znajdą się kolejni? Czas pokaże. W ostatnich miesiącach gmina organizowała też inne przetargi na sprzedaż innych działek w strefie, ale chętnych nie było. Oczywiście, nie jest powiedziane, że nagle wszystkie tereny w strefie muszą zostać sprzedane. Niedaleki Zator sprzedawał tereny w swojej strefie przez kilka lat. Ostatnio Zator sprzedał już ostatnią działkę pod budowę nowego zakładu. Władze Zatora nie planują już dalszej rozbudowy strefy, co teoretycznie jest szansą dla Andrychowa.

Andrychowska strefa ekonomiczna obejmuje teren o powierzchni 14 ha. Firmy działające w strefie mogą liczyć ulgi podatkowe.

Niedawno pisaliśmy o problemach, jakie pojawiły się w strefie. Pęka mur oporowy, zapada się droga. Inwestycja nie jest zakończona, choć powinna być już gotowa kilka miesięcy temu. Władze miasta zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą. Zlecone zostaną dodatkowe badania geologiczne, a wykonawca ma naprawić usterki i doprowadzić inwestycje do końca zgodnie z podpisaną z magistratem umową. Tak przynajmniej przekonują w andrychowskim magistracie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy