reklama
reklama

Ekspresowe tempo budowy ekspresówki [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 22.09.2023 08:00,
Droga ma być gotowa pod koniec 2024 roku.
Ekspresowe tempo budowy ekspresówki [FOTO]
W ekspresowym tempie realizowane są prace na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S1: Oświęcim - Dankowice i Dankowice - Bielsko-Biała Hałcnów.

Inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - informuje, że aktualnie zakończenie prac zgodnie z deklaracjami wykonawców dla odcinka Oświęcim - Dankowice przewidywane jest w III kw. 2024 r., a dla Dankowice - Bielsko-Biała Hałcnów końcem 2024 roku.


Wykonawcą odcinka S1 Dankowice - Bielsk-Biała o długości prawie 12 km jest konsorcjum firm: Mirbud i Kobylarnia. Umowa opiewa na ponad 586,7 mln zł. - Dziś zaawansowanie rzeczowe robót budowlanych sięga prawie 23 proc., w tym mostowych ponad 30 proc., a drogowych niespełna 20 proc. W budowę odcinka średnio zaangażowanych jest ponad 400 osób, które wspomaga około 270 sztuk różnorakiego sprzętu budowlanego - informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z kolei wykonawcą odcinka S1 Oświęcim - Dankowice (15,2 km) jest jest konsorcjum firm: PORR i Mota-Engil Central Europe. Umowa opiewa na 989,7 mln zł.

Poniżej zdjęcia z budowy odcinka Dankowice - Bielsko-Biała.

- Obecnie prowadzimy prace ziemne przy wykopach oraz nasypach drogowych. Wykonywane są warstwy konstrukcji nawierzchni drogowej. Na obiektach inżynierskich trwają roboty przy fundamentach, podporach oraz ustrojach nośnych. Jezdnie zostaną rozdzielone pasem rozdziału o szerokości 12 m, na którym w przyszłości będą mogły powstać trzecie pasy ruchu - informuje Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad.

foto: GDDKiA

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 22.09.2023 12:17

@z Kęt mam nadzieję że żartujesz ... Nie chodzi mi o politykę tylko o rozwój, człowieku to nie jest 19 wiek rozglądnij się dookoła... Kalwaria, Wadowice,, Andrychów Kęty to jest logistyczny zaścianek Europy .

z Kęt, 22.09.2023 08:18

Dewastacja Naszej zielonej Ojczyzny trwa. Miejmy nadzieję, że po 15 października nowa koalicja rządząca z Zielonymi w składzie zastopuje te roboty. A na terenach już zdewastowanych powstaną , dzięki odblokowanym funduszom unijnym, farmy fotowoltaiczne i wiatrakowe.