reklama

Drugie podejście do wyłonienia wykonawcy przebudowy osiedla w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 16.01.2024 12:48, eł

Czy tym razem się uda?

Drugie podejście do wyłonienia wykonawcy przebudowy osiedla w Andrychowie

Wciąż nie wiadomo, kiedy ruszy drugi etap przebudowy osiedla Olszyny w Andrychowie i kto go przeprowadzi. Jak już pisaliśmy, przetarg, który miał wyłonić wykonawcę inwestycji, został unieważniony, ponieważ złożone oferty opiewały na zbyt wysokie kwoty. Teraz ogłoszono drugi.

Do pierwszego przetargu przystąpiło trzech oferentów. Rozrzut kwot, na jakie wycenili oni wszystkie zaplanowane prace był ogromny. Najniższą od najwyższej dzieliły prawie 2 mln zł! Najtańsza oferta opiewała na prawie 6 mln zł, najdroższa na blisko 7,9 mln zł. Tymczasem władze gminy zaplanowały, że wydadzą na to zadanie kwotę niespełna 5,5 mln zł. Art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych umożliwia unieważnienie przetargu, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedsięwzięcia. I władze Andrychowa skorzystały z tej możliwości.

A teraz ogłosiły kolejny przetarg. Czas na składanie ofert upłynie 30 stycznia o 8.00. Wykonawca, jeśli tym razem uda się go wyłonić, będzie miał 15 miesięcy na przeprowadzenie inwestycji. Zajmie się przebudową sieci gazowej, jezdni i chodników w tej części osiedla, która nie została objęta pierwszym etapem przedsięwzięcia. Wykona nowe odwodnienie, miejsca postojowe, zajazdy, oświetlenie zewnętrzne, a także boisko, plac zabaw i siłownię terenową. Zajmie się również zagospodarowanie terenów zielonych, wycinką starych drzew i zasadzeniem nowych. Ponadto będzie pielęgnować nową roślinność przez trzy lata od dnia ostatecznego odbioru robót.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy