reklama

Droga już po remoncie. 3 miesiące przed terminem

Gospodarka, Wiadomości, 31.08.2023 14:23,
Inwestycja kosztowała prawie 5 mln zł.
Droga już po remoncie. 3 miesiące przed terminem
Zakończyła się rozbudowa blisko 850-metrowego odcinka drogi powiatowej - ul. Św. Jana Kantego w Kętach (fragment traktu od alei Jana Pawła II do mostku na granicy z Nową Wsią). Władze powiatu oświęcimskiego podkreślają, że prace przebiegały sprawnie, budowa została zakończona 3 miesiące przed planowanym terminem.


W tym tygodniu odbył się odbiór inwestycji. Uczestniczyły w nim wicestarosta Paweł Kobielusz i członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Jerzy Mieszczak. Obecni byli także zastępca burmistrza Gminy Kęty Marcin Śliwa i radny powiatowy Józef Szafran.

- Zakres prac obejmował m.in. rozbudowę jezdni, budowę chodnika, przebudowę pobocza, budowę zjazdów, umocnienia skarp i dna koryta Kanału Ulga Nowa Wieś. Zadanie zrealizowało Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” ze Spytkowic - informuje oświęcimskie Starostwo.

Inwestycja o wartości blisko 4,8 mln zł została sfinansowana z budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Kęty oraz wsparta środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Jak podkreślili samorządowcy, to kolejne wspólne zadanie jest przykładem dobrej współpracy powiatu z gminami w zakresie poprawy życia mieszkańców.
źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy