reklama
reklama

Droga donikąd stanie się obwodnicą. Ale to ciągle melodia przyszłości

Gospodarka, Wiadomości, 26.06.2023 18:43, eł

W sumie w planach są dwie nowe obwodnice miasta.

Droga donikąd stanie się obwodnicą. Ale to ciągle melodia przyszłości

W Wadowicach pełną para idzie budowa drogi do terenów inwestycyjnych za zabudowaniami Maspexu. Pierwszy etap inwestycji został zrealizowany w ubiegłym roku, drugi ma zostać zakończony za kilka miesięcy, w październiku. Władze Wadowic chcą, aby na bazie tej drogi powstała kolejna obwodnica miasta. Zamierzają w tej sprawie działać razem z sąsiednią gminą Tomice.

Powstający aktualnie odcinek nowej drogi połączy ulice Legionów i Chopina w Wadowicach. Razem z pierwszym, wybudowanym w minionym roku, tworzyć będzie długą na 1,2 km trasę, urywającą się dosłownie w szczerym polu. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wielokrotnie zapewniał, że trakt ten stanowi zalążek kolejnej obwodnicy Wadowic, w przyszłości zostanie bowiem połączony z ulicą Krakowską w Tomicach. Kiedy to się wydarzy, nikt na razie nie potrafi powiedzieć, jednak ruszyły już pewne działania w tym kierunku.

W ostatni piątek (23 czerwca) odbyła się sesja Rady Gminy Tomice, w czasie której samorządowcy wyrazili zgodę na przekazanie Wadowicom zadania polegającego na opracowaniu decyzji środowiskowej dla przyszłej obwodnicy. Każdy, komu chociaż okazjonalnie zdarza się wjeżdżać do Wadowic od strony Zatora, doskonale wie, że odcinek drogi krajowej nr 28 jest tam zwykle zakorkowany na odcinku od Urzędu Gminy w Tomicach aż do ronda za Podhalaninem. Powstanie nowej drogi łączącej obie miejscowości rozwiąże ten problem.

Oprócz tego w Wadowicach planowane jest utworzenie południowego obejścia miasta, które ma powstać w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic. Połączy ono rondo gen. Leopolda Okulickiego (czyli to, koło którego znajduje się KFC) z ulicą Zegadłowicza, wiodąc wzdłuż Skawy. Zgodnie z pierwotnym planem ogłoszenie przetargu na przeprowadzenie tej inwestycji miało się odbyć dopiero w trzecim kwartale 2025 roku, ale wedle informacji, które przekazał radnym burmistrz Bartosz Kaliński podczas ostatnich obrad wadowickiego samorządu, można się spodziewać, że prace budowlane ruszą znacznie szybciej - w 2024 roku. Został już bowiem złożony wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej (ZRID), a miasto pozyskało potrzebne pod nią grunty.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 27.06.2023 19:03

Nie nie nie droga Donikąd to w Andrychowie cała Ulica Batorego Porażka tam czas zatrzymał się pełne dwie dekady temu xd a najlepsze jest to że mają swojego Szamana Wudu czaruje takie dźiwadła a o tej Ulicy w/w Zapomina co najlepsze systematycznie oj ći Wróżbići¯\_(ツ)_/¯