reklama

Dojdzie w końcu do przebudowy tej ulicy?

Gospodarka, Wiadomości, 19.08.2023 13:19, eł

To jedna z najgorzej utrzymanych dróg w całym Andrychowie.

Dojdzie w końcu do przebudowy tej ulicy?

Nawierzchnia ulicy Wandy Malickiej w Andrychowie składa się z niezliczonej ilości łat różnej wielkości, upstrzonych tu i ówdzie dziurami. Dodatkowo „zdobi” ją nieregularna siatka pęknięć. Stan tamtejszych chodników też woła o pomstę do nieba. Ale pojawiła się wreszcie nadzieja na przebudowę tej drogi.

W ubiegłym roku gmina Andrychów zrealizowała pierwszy etap inwestycji pod nazwą „Przebudowa ul. Wandy Malickiej wraz z terenami przyległymi w rejonie bloków Krakowska 105 i 107”. Ograniczał się on jednak tylko do modernizacji obszaru wokół wymienionych dwóch budynków wielorodzinnych. Sama ulica pozostała nietknięta.

Gdy w maju tego roku zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, kiedy i na niej zostaną wykonane zapowiadane prace, Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza odpowiedziała nam wymijająco, że na razie brak jest możliwości zabezpieczenia stosownych środków finansowych na ten cel w budżecie gminy.

Od tamtej pory sytuacja najwyraźniej się zmieniła, bowiem na portalu www.info-przetargi.pl ukazało się opublikowane przez andrychowski magistrat ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy na przebudowę ulicy Wandy Malickiej w trybie zamówienia z wolnej ręki. Wartość prac została oszacowana na ponad 411 tys. zł.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy