reklama

Użytkownicy hulajnóg bojkotują InPost?

MAGAZYN, Wiadomości, 18.08.2023 13:00, eł

Zagradzają nimi paczkomat…

Użytkownicy hulajnóg bojkotują InPost?

Niejednokrotnie już pisaliśmy o hulajnogach elektrycznych zaparkowanych niezgodnie z przepisami, w sposób utrudniający korzystanie z chodnika czy nawet jezdni. Ostatnimi czasy kilku użytkowników takich pojazdów z wypożyczalni firmy TIER w Andrychowie najwyraźniej postawiło sobie za cel zagradzanie dostępu do paczkomatu InPostu przy ulicy Żwirki i Wigury.

To już drugi raz, gdy ktoś zaparkował hulajnogi wzdłuż tego urządzenia, utrudniając dostęp do skrytek na przesyłki. Wczoraj (15 sierpnia) stanęły tam cztery pojazdy. Wcześniej w tym miesiącu ktoś ustawił w ten sam sposób trzy hulajnogi. To spory kłopot zarówno dla klientów InPostu, jak i jego pracowników. Poprzednio zagradzające dostęp do paczkomatu hulajnogi zostały ostatecznie przesunięte na bok – jedna jeszcze długo potem leżała przewrócona na trawniku.

Z przepisów ruchu drogowego wynika, że postój hulajnogi elektrycznej dopuszczalny jest w miejscu do tego przeznaczonym lub „jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi”. Dodatkowy warunek jest taki, by zostawić dla pieszych przynajmniej półtora metra trotuaru.

Jak natomiast głosi regulamin firmy TIER, hulajnóg nie wolno prócz tego parkować przy drzewach, znakach drogowych i sygnalizacji świetlnej, parkomatach, automatach do sprzedaży, ogrodzeniach osób trzecich, ławkach, kontenerach, pojemnikach na śmieci, przed wejściami i wyjściami, na drogach dojazdowych dla transportu publicznego, na ścieżkach rowerowych, na elementach ułatwiających orientację osobom niewidomym, na podwórkach, w parkach i na terenach zielonych oraz tam, gdzie pojazd zakrywa reklamy lub elementy małej architektury miejskiej i funkcjonalność danego obiektu zostaje ograniczona, a także w obszarach przeznaczonych do załadunku i rozładunku lub w miejscach zarezerwowanych dla innych użytkowników lub usług.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

VADER, 18.08.2023 21:06

Przykładowo w Paryżu na wiosnę było referendum w sprawie tego typu usług ... no i wywalą sprzęty od 1.09.2023 i po sprawie...

yorg, 18.08.2023 19:18

Ja proponuję wszystkim użutkownikom aby pozostawili wszytkie hulajnogi pod redakcją MamNewsa Starowiejska obok Kotarbina technikum. Zobaczymy czy napiszą o bojkotowaniu portalu inf. MAM.... DZIAŁAJCIE DACIE RADY hylajnogi pod mamnewda

Koniczynka, 18.08.2023 13:32

Co za problem chwycić hulajnogę i wyrzucić w krzaki!!!????

Zibi33, 18.08.2023 12:42

szpp nie strasz nie strasz bo się z ....... .

szpp, 18.08.2023 12:21

jak masz dowody to zgłoś do prokuratury a jak nie to jest to pomówienie i możesz za to odpowiedzieć ty

Zibi33, 18.08.2023 12:07

Tak sobie piszecie o tych nie zdyscyplinowanych użytkownikach hulajnóg. A niech się redakcja zainteresuje ile ta firma płaci miastu za to że może prowadzić sobie taki biznes albo komu funduje wycieczki jakieś ciekawe bo chyba za darmo to się nie odbywa ?