reklama

Nie było chętnych na zakup tej działki. Urząd obniżył cenę wywoławczą

Gospodarka, Wiadomości, 17.08.2023 09:15, eł

Czy skusi tym potencjalnych nabywców?

Nie było chętnych na zakup tej działki. Urząd obniżył cenę wywoławczą

W kwietniu tego roku andrychowski magistrat ogłosił przetargi na sprzedaż dwóch działek w strefie ekonomicznej w Andrychowie, jednak nabywcę znalazła tylko jedna z nich. Zakupiła go lokalna firma DPU Solutions Grzegorz Dziedzic. Do drugiego przetargu nie przystąpił nikt. Teraz Urząd Miejski próbuje ponownie sprzedać działkę, która poprzednio nikogo nie skusiła.

Jest to spory kawałek gruntu o powierzchni 1,77 ha i kształcie zbliżonym do prostokąta, położony przy ulicy Przemysłowej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego znajduje się on na terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej przemysłu ciężkiego.

Działka leży na skarpie nad zakładem CMC. Jak zapewniają w magistracie, została ona zniwelowana, wyrównana do poziomu drogi dojazdowej oraz umocniona murami oporowymi. Prawdopodobnie jednak właśnie jej położenie i ukształtowanie sprawiło, że nie znalazł się nikt chętny na zakup.

W pierwszym przetargu cena wywoławcza tego kawałka gruntu wynosiła blisko 1,9 mln zł netto. Tym razem obniżono ją do 1,5 mln zł. Do wylicytowanej kwoty zostanie doliczony 23-procentowy podatek VAT. Drugi przetarg na sprzedaż tej działki odbędzie się 18 października o 10.00 w sali konferencyjnej andrychowskiego Urzędu Miejskiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 17.08.2023 19:03

@Archanioł Michał - Mirek kocha głos ludu, jak każdy demokrata żyjący z tego ludu. Choć muszę sprawiedliwie przyznać, że przy reportażach śledczych Dawidka Infowrzutka, to Mirek jest kwintesencją pluralizmu, oczywiście pluralizmu wśród ludu.

Archanioł Michał, 17.08.2023 18:13

@Zakolog wiadomo wszem i wobec, że Mirek to DEMOKRATA. On kocha GŁOS LUDU :), ba identyfikuje się z nim ;) i właśnie dlatego usuwa komentarze. Ktoś coś czegoś nie rozumie ?

Zakolog, 17.08.2023 08:51

O ! Panie Mirku, a który to punkt regulaminu naruszył poprzedni komentarz w wątku o Tatrach ? Jeśli żaden, to pewnie Edytka się trochę z egzaltowała i postanowiła wprowadzić obowiązujące w gabinetach kosmetycznych zasady moralne. Cóż Pański portal, pana kosmetyka !

Zakolog, 17.08.2023 08:23

Jak nadal nie będzie chętnych urząd odda działkę za darmo, ewentualnie trochę przyszłemu nabywcy dopłaci.