reklama

Ciemności na ulicach. "To zwiększa ryzyko wypadków i przestępstw"

Gospodarka, Wiadomości, 03.11.2023 15:26, red
Kolejna taka sytuacja w gminie Andrychów.
Ciemności na ulicach.
Radni Rady Miejskiej w Andrychowie - Jakub Guzdek i Józefa Kapela - złożyli interpelację do burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka w sprawie pilnej naprawy oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrychów.


To nie pierwszy raz, kiedy lampy uliczne nie świecą, mimo że swego czas władze miasta informowały, że urząd dysponuje inteligentnym systemem pozwalającym szybko lokalizować usterki.

- W ostatnim czasie zauważyliśmy, że problem nieświecących lamp ulicznych w naszej gminie nie tylko nie ustępuje, ale wręcz nasila się. Jest to kwestia, która dotyczy nie tylko komfortu mieszkańców, ale przede wszystkim bezpieczeństwa publicznego. Otrzymujemy coraz więcej skarg od mieszkańców różnych części gminy dotyczących lamp ulicznych, które od wielu miesięcy nie świecą. To stwarza nie tylko ciemne i niebezpieczne miejsca na naszych ulicach, ale także zwiększa ryzyko wypadków i przestępstw. Jako radni oraz przedstawiciele naszej społeczności, jesteśmy zobowiązani do działania na rzecz dobra mieszkańców. Dlatego apelujemy do burmistrza Tomasza Żaka, o podjęcie energicznych działań w tej sprawie, abyśmy mogli cieszyć się bezpiecznym i dobrze oświetlonym otoczeniem - mówi radny Jakub Guzdek.

W Urzędzie dowedzieliśmy się, że problem jest znany, a niektóre lampy są serwisowane.

Poniżej treść złożonej w magistracie i udostępnionej nam interpelacji.



Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ca-ro, 04.11.2023 02:50

Na starowiejskiej obok bloku 14 od 3lat nie świeci latarnia mimo monitu w urzędzie miasta

Łowca Dziewic, 03.11.2023 22:18

Cała moc światła ulicznego jest teraz skupiona na Stawie Anteckiego żeby pijaczki w nocy do niego nie wpadły. Nie macie empatii

Koniczynka, 03.11.2023 21:51

Na Lenartowicza kilkadziesiąt lamp ulicznych nie świeci się od... kwietnia!!!! Działały w październiku dwa dni. Każdy deszcz lub wiatr i znów lapmy nie świecą. Zauważono że od kilku dni podejrzane samochody koło godziny drugiej w nocy namierzają okazję do kradzieży. To jest karygodne i skandaliczne działanie władz Andrychowa. Tablica świetlna na Włókniarzy też już trzy tygodnie nie działa.

Rrror, 03.11.2023 17:22

Prawda jest taka że to marnotrawienie pieniędzy. Jak jest noc to jest ciemno, i tak powinno być. Ja rozumiem doświetlanie przejść itd bo to ma sens. Wszyscy pieprzą o klikacie, ratowaniu planety a płacimy w podatkach kupę kasy za prąd na oświetlenie, z którego korzysta procent z nas. Tak samo doświetlanie PańskiejGóry kosztuje kupę kasy i idzie w błoto. Już pomijam fakt niszczenie przyrody o otoczenia betonozą bo sobie ktoś nie chce pobrudzić białych adidasów idąc do lasu. No ja prdl -.- Z czego my to za chwilę będziemy opłacać...? Tu podatki za samochody spalinowe, tu podatek za paliwa kopalne, za chwile wchodzi w życie że jak masz dom nie ocieplony jak UNIA karze to kary albo dodatkowe opłaty podatkowe ? Z całym szacunkiem ale kogoś chyba do reszty po*****o. Krzyczycie o efekcie cieplarnianym więc wyłączyć te wszystkie grzejące się lampy i zużywające prąd który trzeba wytwarzać, u nas głównie z węgla.... Hipokryzja z takim rozmachem że ja piernicze!

andrychowianin1, 03.11.2023 17:21

To pisowiec wykrakał. Teraz prądu nie ma pół Andrychowa

dudaiprzyjaciele, 03.11.2023 17:09

w afryce tez nie ma oswietlenia jest ciemno jak w dupie i jakoś ludzie żyją , na dziczyżnie w górach nawet chodnika i drogi nie ma kupcie sobie latarke jak sie boicie wychodzić.

Jack, 03.11.2023 17:03

To prawda z tym oświetleniem jest po prostu masakra. Bardzo dużo lamp nie świeci. Super, że ktoś się w końcu za to zabrał. Brawo Radni Guzdek i Kapela. A teraz 3,2,1 i stały komentarz Koniczynki o Radnym Guzdku.