reklama

Chcą chodnika i ekranów akustycznych. Zaapelowali o pomoc do posła

Gospodarka, Wiadomości, 12.09.2022 16:37, eł

Hałas, spaliny i zagrożenie dla pieszych.

Chcą chodnika i ekranów akustycznych. Zaapelowali o pomoc do posła

Odkąd w Andrychowie powstały restauracja McDonald's i Galeria Andrychów, ruch pieszych w okolicy tych obiektów znacznie wzrósł. Mnóstwo młodzieży, a także sporo dorosłych odwiedza te miejsca na piechotę. Niestety, taki sposób przemieszczania się nie należy tam do najbezpieczniejszych. Jest też też drugi problem związany pośrednio z powstaniem tych obiektów.

Na ulicy Krakowskiej w Andrychowie (drodze krajowej nr 52), w okolicy jej skrzyżowania z ulicą Biała Droga brakuje chodnika po jednej stronie jezdni. Poboczem wędrują tam spore grupki młodzieży, którą McDonald's przyciąga niczym magnes. Chodnik po drugiej stronie jezdni nie rozwiązuje problemu, ponieważ brakuje przejścia dla pieszych, które pozwalałoby bezpiecznie pokonać ruchliwą drogę. Zaniepokojeni tą sytuację mieszkańcy Andrychowa zaapelowali o wsparcie do posła Marka Polaka. Chcieliby, aby pociągnął za sznurki, które zaowocują powstaniem zarówno trotuaru, jak i „zebry”.

Zwrócili się do niego również z drugim problemem dotyczącym tej samej okolicy. Otóż powstaje tam długo wyczekiwane przez kierowców rondo na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Biała Droga. Jest ono bardzo potrzebne, by rozładować korki tworzące się u zbiegu tych dróg. Ale jego budowa martwi mieszkańców ulicy Konstytucji III Maja i jej przecznic. Jak podkreślają, powstanie ronda bardzo przesunie oś jezdni w kierunku posesji, a to spowoduje wzrost natężenia hałasu na ich terenie, nie wspominając już o większej ilości spalin. Do tej pory naturalną barierę ochronną stanowił pas drzew rosnących pomiędzy torami a drogą krajową. Te jednak zostały wycięte w związku z budową ronda. Dlatego mieszkańcy chcieliby, aby wzdłuż linii kolejowej stanęły ekrany akustyczne.

Poseł Marek Polak opisał te dwa problemy w piśmie do burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, apelując do włodarza o podjęcie działań uwzględniających postulaty mieszkańców. „Wstępnym krokiem mogłoby być zorganizowanie przez Urząd Miejski w Andrychowie wizji lokalnej z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz administratorem Galerii Andrychów, w którym również deklaruję swój udział” - napisał. Czy jego apel zostanie wysłuchany? To się dopiero okaże.Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 12.09.2022 23:18

@beskidmaly - również uważam interwencję poselską za zbędną, bez wątpienia wójt Żak zakupił już wcześniej stosowne ekrany akustyczne i czekają po prostu na odpowiedni moment na montaż... nieprawdaż ?

beskidmaly, 12.09.2022 19:57

Brawo Panie Pośle.! W tak piękny sposób załatwił Pan kolejną sprawę dla mieszkańców Gminy! Brawo!