reklama

Czwarte miasto w powiecie wadowickim?

Polityka, Wiadomości, 10.09.2022 13:30, red
Jest Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, a czwartym miastem w powiecie wadowickim będzie Lanckorona? W niedzielę pierwsze głosowania w tej sprawie.
Czwarte miasto w powiecie wadowickim?

W gminie Lanckorona po raz kolejny już w ostatnich latach wraca sprawa przywrócenie Lanckoronie praw miejskich. W tym celu w najbliższych tygodniach w każdym sołectwie odbywać się będą konsultacje społeczne. Pierwsze - już w niedzielę 11 września w miejscowości Podchybie.

Mieszkańcy mają za zadanie odpowiedzieć w ankiecie na pytanie, czy chcą aby Lanckorona była miastem. Uprawnieni do udziału w konsultacjach są pełnoletni mieszkańcy gminy Lanckorona.

Władze gminy przygotowały specjalną prezentację i odpowiedzi na pytania za i przeciw prawom miastem Lanckoronie. Informacje można znaleźć na stronie Urzędu Gminy w Lanckoronie

Od wyniku konsultacji zależeć będzie, czy władze gminy podejmą dalsze starania w tym temacie, wraz ze złożeniem wniosku do Rady Ministrów o nadanie praw miejskich. Jeśli mieszkańcy nie wyrażą na to zgody podczas najbliższych głosowań, taki wniosek w ogóle nie będzie składany.

Terminy głosowań:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy