reklama

Garaży jak nie było, tak nie ma. Dlaczego?

, Gospodarka, Wiadomości, 10.09.2022 15:30, eł

Potrzebna jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Garaży jak nie było, tak nie ma. Dlaczego?

W grudniu ubiegłego roku Wadowickie Pogotowie Ratunkowe doczekało się nowej, pięknej siedziby. Niestety, jego pracownicy z podstacji w Andrychowie mogą tylko pomarzyć o takich warunkach. Tamtejsze zespoły ratownictwa medycznego korzystają z gościnności andrychowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Tak się bowiem składa, że nie mają one własnej siedziby. Kiedy nie są w trasie, parkują na terenie JRG w Andrychowie, nierzadko pod gołym niebem. Taka sytuacja nie służy zawartości ambulansów, ale mimo że już od lat mówi się o budowie garaży dla nich, nic w tej sprawie dotąd się nie wydarzyło. Kilka miesięcy temu radna powiatu wadowickiego Maria Wądrzyk złożyła interpelację w tej sprawie.

- Od kilku lat słyszymy o poprawie warunków pracowników podstacji Wadowickiego Pogotowia Ratunkowego i postawieniu dwóch blaszaków dla karetek. Wobec braku realizacji, a także zmiany prawa budowlanego, wnoszę o poważne potraktowanie sprawy. Po pierwsze, znalezienie dobrej lokalizacji w Andrychowie przy pomocy gminy, a po drugie, stworzenie dobrych warunków dla pracowników i garażowania karetek – apelowała.

Jak się okazuje, lokalizacja dla garaży już jest, ale są z nią pewne problemy. Otóż, aby można było postawić na niej wiaty garażowe, potrzebne jest wprowadzenie zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o korektę dotyczącą nieprzekraczalnej linię zabudowy, która wyznacza minimalną odległość budynków od innych obiektów. W obecnej sytuacji nie dopuszcza ona budowy garaży na wybranym terenie. Trzeba zatem poczekać, aż Rada Miejska w Andrychowie przegłosuje zmianę w tym zakresie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 14.09.2022 16:48

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wojt-gminy-jemielno-odwolana-w-referendum

Koniczynka, 11.09.2022 15:29

Radny Maciej Kobielus człowiek który chciał być burmistrzem Andrychowa nie jest w stanie załatwić garażu i nowej siedziby pogotowia ratunkowego w Andrychowie pomimo tego że już wiele lat pracuje jako kierownik. Pogotowie ratunkowe można wybudować na ulicy Włókniarzy obecnie parking przy opiece społecznej. Ale komu na tym zależy??? Za te wyrzucone w błoto miliony złotych już dawno by to było zrobione. A tak to gmina ma, rozwaloną pańską górę, śmieszny staw anteckiego, ruinę Bobrowskich... No i strefę która się osuwa... A kto da odszkodowania kiedy jakiś lekkomyślny człowiek kupi te działki postawi zakład, który za rok na osuwisku się zawali i jeszcze zabije niewinnych pracowników??? Czy ludzie za to odpowiedzialni zdają sobie sprawę że to może być realne???

FeelFree, 11.09.2022 01:32

@bonifacy i @Rada Miejska - gdyby komuś z radnych zależało na naprawie swoich pomyłek to by je naprawiał. Każda sesja to możliwość inicjatywy, dyskusji, podjęcia uchwał, zmian. Nie robią tego ! Że zakładasz uczciwość to świadczy bardzo dobrze... o Tobie. Że wierzysz w ludzi to jeszcze lepiej. Każdemu człowiekowi zdarzają się pomyłki, to prawda, taka nasza natura. I fajnie gdybyśmy zawsze dostawali szansę na naprawienie swoich błędów. Tyle, że obecna rada miejska nie myli się, tylko większością przegłosowuje każdą podsuniętą przez wójta uchwałę. Bez sensownych debat, bez dyskusji merytorycznych co jest najlepsze dla gminy. Kilka osób zabiera sensownie głos, reszta jest tylko maszynką do głosowania. Taki jest układ. Za to sesje odbywają się z pyskówkami, epitetami, groźbami, chamstwem. A jak przy uczciwości jesteśmy... to zwykła uczciwość wobec Wyborców wymagałaby, aby czytać wszystkie materiały do sesji, zrozumieć ich znaczenie i następstwa uchwał, nad którymi się głosuje. A jak się nie rozumie to uczciwość wymagałaby aby to powiedzieć, zadawać pytania, prosić o opinię ekspertów. Natomiast jeśli działania radnych uważamy za niewłaściwe to każdy Obywatel ma prawo na nie reagować. I są do tego narzędzia. Tylko rzadko ktoś z nich korzysta. Sesje odbywają się przy prawie zerowym udziale Mieszkańców, garstka śledzi sesje w sieci. Na absurdalne podatki, przegłosowane pomyłkowo jednym głosem reakcja Wyborców była prawie żadna. 34 tysiące Wyborców przełknęło bez słowa bzdurne podatki. I tak poza szkodliwym, zastałym od lat układem w mieście szkodzą sami sobie BIERNI Andrychowianie.

FeelFree, 11.09.2022 01:07

Wszystko pokręciłeś Tomaszu mospanie: Nie Kaczyński tylko Żak. I nie przygotował, tylko przepuścił w strefie osuwiskowej. Nie o chrust nam chodzi, tylko o rzeź pięknych drzew na Pańskiej Górze. Opony to wiemy, że chciałby palić w spalarni w mieście, w którym nie mieszka, ale Mieszkańcy na to mu nie pozwolą. ! STOP Żakowi, STOP spalarni ! STOP radnym-bezradnym ! STOP PiS-owi !

bonifacy, 11.09.2022 00:54

Ja zakładam uczciwość w tym że ktoś mówi że się pomylił .I czekam na to że ten radny będzie robił wszystko żeby doprowadzić do kolejnego głosowania i tym razem poprawi swój błąd.Też zdarzają mi się pomyłki ale wierzę w ludzi.

tomekx, 10.09.2022 23:38

kaczyński przygotował zapewne garaż w chruście albo w oponach

FeelFree, 10.09.2022 23:22

https://kwejk.pl/obrazek/3887785/ogloszenie.html

FeelFree, 10.09.2022 23:22

https://kwejk.pl/obrazek/3887785/ogloszenie.html

FeelFree, 10.09.2022 23:21

@Radni Andrychowa - pilne ogłoszenie w następnym linku. P.S. Dziękujemy za uczciwość w oświadczeniach majątkowych.

FeelFree, 10.09.2022 23:15

@bonifacy - nie wierzę w takie przypadkowe pomyłki... natomiast większym i powszechnym problemem tej gminy są moim zdaniem radni którzy: 1. nie czytają nad czym głosują. 2. czytają, ale nie rozumieją, 2b. czytają, rozumieją, ale nie czytają do końca. 3. głosują jak ustalono z wójtem, a nie z własnym rozumem i w interesie Mieszkańców. 4. pilnowani (to widać na zapisach z sesji), aby głosować tak jak trzeba. 5 radni, którzy zmieniają po roku zdanie w tej samej sprawie, bo dogadali się z wójtem i już nie pamiętają co obiecali wyborcom - przykład radny Zbigniew Rzadek, głosował przeciwko likwidacji szkoły, a po roku za likwidacją. 6. Radni, którzy przegłosowują uchwały niezgodne z prawem - np. przyznanie niesłusznych przywilejów Tołdiemu. I tak dalej. Tragicznym przykładem działania naszej rady miejskiej była uchwała, która między innymi wprowadzała poprawki do studium z.p. JEDNOMYŚLNIE ją przegłosowały podnóżki księciunia, a także radni opozycji. Bo nie doczytali do końca nad czym głosują! Po co nam radni, którzy przegłosowują zmiany umożliwiające planowanie SPALARNI ŚMIECI, nie wiedząc, że to zrobili? PRZEZ ROK !!! ***** *** brak słów. Tak, te absurdalne podatki od kurników itd. są wystarczającym powodem, żeby wywalić tą radę wraz z wszystkimi wójtami.

bonifacy, 10.09.2022 21:56

Ostatnio spotkałem pewnego radnego w galerii na zakupach z żoną i miałem podejść i zapytać dlaczego pomylił się w głosowaniu w sprawie podatku za nieużywane stodoły.Miałem litość bo był z żoną i nie chciałem robić mu wstydu przy żonie że taki młody i się myli a starsi radni się nie mylą choć prawie nie znają się na informatyce.Jak się mylisz w takich kwestiach to odpuść bo starzy ludzie muszą płacić po 500 zł podatku więcej jak za całą nieruchomość w której zamieszkują.

FeelFree, 10.09.2022 20:11

@Koniczynka - www.petycjeonline.com

FeelFree, 10.09.2022 20:10

Wójt Żak przygotował projektu uchwały umożliwiającej budowę spalarni w Andrychowie - bo mu na tym zależy; pomyślmy dlaczego.... Nie przygotował projektu uchwały umożliwiającej budowę garaży dla karetek pogotowia - bo ma to w nosie. Mieszkańcom proponuję przestać liczyć na wójta, bo jasno pokazuje gdzie i na co ma ochotę wydawać nasze pieniądze. Więc proponuję Mieszkańcom przestać pytać kiedy coś zrobi dla nich wójt Żak, bo nie zrobi; jakby chciał to już by zrobił, tylko zrobić coś dla Gminy i siebie. Na radnych też bym nie liczył, bo obecny skład jedyne co gwarantuje to przegłosowywanie uchwał podsuniętych przez wójta Żaka. Nawet gdy są sprzeczne z prawem i interesem Mieszkańców. P.S. Radny Kubień pracuje w SP5, która nie może doczekać się na remont. Śmie być w opozycji do Żaka. Fakt. Radny Kobielus jest ratownikiem medycznym i Kierownikiem wadowickiego PR. Śmiał kandydować na burmistrza i być w opozycji. Fakt. Przypadkiem te inwestycje nie mogą się odbyć. Przypadek? Innego wyjścia niż wymiana burmistrza i radnych nie znam. Więc jak ktoś chce, aby była chociaż szansa na zmianę, to niech idzie do wyborów... bo Ci, którzy mają biznes w tym aby władza się nie zmieniła na pewno pójdą... a trochę ich jest.

Koniczynka, 10.09.2022 17:06

I to jest kolejna klęska władzy w Andrychowie!!!! A swoją drogą co w tej sprawie zrobił radny Kobielus??? Człowiek który chciał być swego czasu burmistrzem Andrychowa!!!!! A jako radny kompletnie nic nie robi!!! Więc może trzeba zrzec się kasy z diety radnego..... Wstyd!!!