reklama

Bitwa o lasy. Zebrano już ponad 3 tysiące podpisów

, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 20.10.2020 19:10, DK
Chcą poszerzyć obszary chronione. O co w tym wszystkim chodzi?
Bitwa o lasy. Zebrano już ponad 3 tysiące podpisów

Będzie więcej stref chronionych w Beskidzie Małym> Pomysłodawcą poszerzenia obszarów chronionych rezerwatu Madohory jest przyrodnik, członek Towarzystwa Miłośników Andrychowa, autor wielu publikacji na temat fauny i flory naszego regionu - Jan Zieliński. Plan poszerzenia rezerwatu stworzył burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Plan został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krakowie, jednak został zablokowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach.

Autorzy planu poszerzenia rezerwatu, zarzucają Regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz Nadleśnictwu Andrychów lekceważenie lokalnej społeczności, która co roku zmaga się z poważnymi deficytami wody.

O co w tym wszystkich chodzi? Rozmawialiśmy z Janem Zielińskim oraz nadleśniczym Jerzym Potockim.

Zobaczcie nasze nagranie.


Petycję znajdziecie pod adresem: https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/tak-dla-poszerzenia-rezerwatu-madohora

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy