reklama

Tegoroczna kwesta w Andrychowie także w internecie. Zbiórka już trwa

MAGAZYN, Wiadomości, 20.10.2020 11:50,
Tegoroczna kwesta w Andrychowie także w internecie. Zbiórka już trwa
Jeszcze nie wiadomo czy i w jakiej formie odbędzie się tegoroczna kwesta na cmentarzu komunalnym w Andrychowie, ale wiadomo, że po raz pierwszy datki będzie można przekazać także w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Tegoroczna kwesta obchodzi jubileusz - odbywa się po raz 20. Organizatorzy postawili sobie za cel zebranie z tej okazji 20 tys. zł na ratowanie zabytkowych nagrobków na andrychowskim cmentarzu,.

Towarzystwo Miłośników Andrychowa wraz z Hufcem andrychowskich harcerzy kwestują od 2001 r. Jak informują, dotychczas udało się dokonać gruntownej restauracji 13 form nagrobnych. 14. trafił do pracowni konserwatorskiej, a od 2019 r. prowadzone są prace na Kaplicy Horunterów i Chlebowskich.

- Tylko dzięki Wam, dzięki Darczyńcom ta akcja ma sens, przyszłość i przynosi owoce! Rekordowa kwesta to był 2018 rok - udało się wówczas zebrać do puszek kwestarskich 20962,13 zł. W czasie trwającej pandemii kwesta w dniu 1 listopada 2020 r. będzie inna i dlatego też przenosimy się do internetu!
- informują organizatorzy andrychowskiej kwesty

Wpłat można dokonywać poprzez stronę: https://zrzutka.pl/skehx9


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy