reklama
reklama

Wielkimi krokami nadchodzą kolejne inwestycje drogowe w Andrychowie. Korki będą jeszcze większe

Gospodarka, Wiadomości, 20.10.2020 16:50, PG
Na dniach rozpocznie się przebudowa ul. Garncarskiej w Andrychowie, a w przyszłym roku budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Biała Droga.
Wielkimi krokami nadchodzą kolejne inwestycje drogowe w Andrychowie. Korki będą jeszcze większe

Jak już pisaliśmy firma Acteeum właśnie rozpoczęła budowę galerii handlowej, m.in. przy drodze krajowej nr 52 w Andrychowie.

Gwarantem aprobaty urzędu miasta na tę inwestycję, była przebudowa skrzyżowania ulic Białej Drogi z ul. Krakowską (dk52) na rondo na koszt inwestora. Gmina ma tylko zapłacić część odszkodowań, do kwoty 60 tys. zł.

Jak się dowiadujemy w urzędzie, firma właśnie uzyskuje pozwolenie na budowę łącznika ul. Grunwaldzkiej z ul. Przemysłową w trybie decyzji ZRID, następnie wystąpi o pozwolenie na budowę ronda.

Wraz z decyzjami ZRID można rozpocząć roboty budowlane. Wiadomo, że rondo ma być gotowe przed otwarciem galerii handlowej, która ma być gotowa w trzecikm kwartale 2021 roku.

Z kolei do 15 grudnia tego roku ma zakończyć się modernizacja ul. Garncarskiej w Andrychowie na długości pół kilometra przez firmę Eurovia Polska s.a. za kwotę 320 tys. zł. Nakłada się to na przebudowę mostu na ul. Beskidzkiej, co na pewno utrudni kierowcom życie. Zarządcy drogi będą musieli ustalić nowe objazdy.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 20.10.2020 17:51

Panie Wojciechu (vice) my mamy tylko konie mechaniczne więc może zaczekać żeby chociaż zakończyć ten most bo z Targanic i Sułkowic to chyba będzie trzeba helikopterami latać....