reklama
reklama

Będzie w końcu asfalt na tej drodze? Są na to szanse

Gospodarka, Wiadomości, 16.03.2023 16:08, eł

Dużo jednak zależy od tego, czy gmina pozyska dofinansowanie.

Będzie w końcu asfalt na tej drodze? Są na to szanse

Ulica Środkowa w Roczynach to ważny trakt, a jednak kierowcy starają się go omijać, jeśli tylko jest to możliwe. Lecz nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić – zwłaszcza ci, dla których stanowi on jedyną możliwość dojazdu do domu.

Jest to droga, która łączy ulicę Żwirki i Wigury w Andrychowie z Bielską w Roczynach. Jej stan bywa lepszy lub gorszy, generalnie jednak auta albo grzęzną tam w błocie, albo wzbijają tumany kurzu, w zależności od tego, czy jest sucho, czy mokro. Po każdym prawie przejeździe tą „ulicą” samochód wymaga mycia. Droga jest bowiem tylko okazjonalnie wyrównywana i utwardzana kruszywem, które po jakimś czasie zapada się w rozmiękłą po opadach lub roztopach ziemię.

Mieszkańcy od lat apelują o pokrycie jej asfaltem, ale wciąż się tego nie doczekali. - Podobno już od jakiegoś czasu gotowy jest projekt przebudowy, a w starostwie zostało wydane pozwolenie na jej wykonanie. Nas jednak interesuje, kiedy wreszcie ruszą prace w terenie. Bo wciąż nic się tutaj nie dzieje – mówi jeden z mieszkańców Roczyn.

Jak się okazuje, dużo zależy od tego, czy uda się pozyskać dotację na przeprowadzenie inwestycji. Będzie ona bowiem dosyć kosztowna. - Gmina rzeczywiście posiada projekt i pozwolenie na przebudowę ul. Środkowej w Roczynach. Wartość kosztorysowa prac to 8 mln zł brutto. Został złożony wniosek o dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na kwotę 5 mln zł. Obecnie trwa procedura weryfikacji wniosku o dofinansowanie. Realizacja planowana jest na lata 2023-2025 – informuje Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Optymista, 17.03.2023 23:42

W 1999r UM zabrał mi kilkanaście M2 działki na budowę drogi ul. Środkowa, był już projekt. To prawie ćwierć wieku. Czeka ktoś dłużej. Cały czas załatwia to sołtys i radny Władysław Żydek

Koniczynka, 16.03.2023 20:07

Zróbcie zdjęcia ulicy Perłowej w Roczynach. Tam nie da się iść a co dopiero jechać samochodem. Pół roku w roku droga jest nieprzejezdna bo nikt nie odśnieża, a w pozostałe miesiące płynie non stop woda!!!! Czemu nic w tej sprawie nie robi stary sołtys??? Za co dziad bierze kasę???? Pora zrobić bunt i go wywalić ze stanowiska. Jest bezproduktywny!!!!

Dominik, 16.03.2023 19:48

Jak by popatrzeć na Sołecką w Roczynach to nawet ona nie jest utwardzona w całości i przejazd samochodem jest ryzykowny, nie mówiąc już o odśnieżaniu.

FeelFree, 16.03.2023 19:13

Zacznijmy od tego, że poza Roczynami w gminie Andrychów istnieją też inne miejscowości, których liczni mieszkańcy mogą pomarzyć o tak luksusowo równej nawierzchni jak ta pokazana na zdjęciu. Wójt Żak tak rządzi... pieniądze przeznacza na inne rzeczy: ciepłownia, inwestycje pokazówki, naprawy spartolonych prac, wycieczki etc. Niedługo dojdzie utrzymanie spalarni śmieci.

aniol363, 16.03.2023 18:25

Zacznijmy od tego że każda powtarzam KAŻDA droga w Roczynach na której nie ma asfaltu właśnie tak wygląda. Samochód wiecznie ujeb..ny ! Jak nie od błota to od kurzu i tak cały rok.... Dramat !