reklama
reklama

Za ogrodzeniem kirkutu w Andrychowie wre praca. Powstaje nowy budynek

Gospodarka, Wiadomości, 14.03.2023 21:00, eł
Wiadomo co to będzie.
Za ogrodzeniem kirkutu w Andrychowie wre praca. Powstaje nowy budynek

W Andrychowie przy ulicy Żwirki i Wigury trwa inwestycja, która wzbudza spore zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Prace prowadzone są bowiem tuż za ogrodzeniem miejscowego cmentarza żydowskiego, na działce znajdującej się pomiędzy kirkutem a marketem Dino.


Jeszcze nie tak dawno temu od osiedla bloków przy ulicy Żwirki i Wigury do nekropolii rozciągały się łąki z kępami drzew i krzewów, wśród których hasały sarenki i wyprowadzane na spacery psy. Tak było jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku, zanim ruszyła budowa sklepu Dino i towarzyszącego mu dużego parkingu. Wkrótce zabudowana zostanie reszta wolnego jeszcze terenu, bezpośrednio sąsiadującego z kirkutem.

Co tam powstaje? Andrychowska spółka komandytowa Polska Energia stawia tam nowy budynek usługowo-handlowy. To firma, która zajmuje się sprzedażą i instalowaniem paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, a także magazynów energii i ładowarek do samochodów. Oprócz tego prowadzi sklep oraz hurtownię elektryczną. Ma swoją siedzibę przy ul. Krakowskiej 123 w Andrychowie. Nowy obiekt zaprojektowało dla niej Studio Projektowe Wajdzik z Wadowic.

Polska Energia dostała również pozwolenie na wybudowanie tam budynku magazynowego, zbiorników retencyjnych na wody opadowe oraz miejsc postojowych. Działka, na której to wszystko powstanie, ma powierzchnię około 65 arów.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy