reklama

Kolejny postrzelony kot. Tym razem w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 16.03.2023 11:35, eł

Taki przypadek zdarzył się też w okolicach Wadowic.

Kolejny postrzelony kot. Tym razem w Andrychowie

Ostatnio pisaliśmy o postrzelonym z wiatrówki młodym kotku Puszku z Kozińca. Jak się okazuje, nie tylko tam ktoś strzela do domowych zwierząt. Niedawno ktoś zrobił to również w Andrychowie. Tam też celem był kot.

Zdarzyło się to wcześniej niż opisany przez nas przypadek z Kozińca, bo 24 lutego. Właścicielka zwierzaka nie rozgłaszała sprawy, ale gdy przeczytała nasz artykuł o Puszku, postanowiła przerwać milczenie. - Nie wiem, kto mógł zrobić tak coś okrutnego. Czy nieznajomy, czy „życzliwy” sąsiad, czy ktoś, kto chciał się w tak straszny sposób zabawić. Proszę o napisanie artykułu na ten temat, może sprawca to przeczyta i następnego razu już nie będzie – zaapelowała do nas pani Maria.

Zdarzenie miała miejsce w Andrychowie, na ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pani Maria wypuściła kota z domu, a dosłownie w chwilę później zwierzak wrócił, ale ledwo żywy, zakrwawiony, z niesprawną przednią łapką... Właścicielka kota natychmiast zawiozła go do weterynarza. Jej ulubieniec przeszedł poważną operację, dzięki której przeżył, jednak widać, że wciąż bardzo cierpi. Jeszcze długo będzie dochodził do siebie.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara więzienia do lat trzech, a jeśli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, to nawet do pięciu. Niestety, wielu osobom uchodzi to na sucho. W tym przypadku zapewne też tak będzie, bo ktoś, kto strzelił do kota pani Marii, raczej nie zrobił tego przy świadkach. Podobnie było z kotkiem z Kozińca. Nikt tego zdarzenia nie widział i jedynym dowodem na to, że kot został postrzelony z wiatrówki, jest śrut wydobyty z jego rany.


Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 16.03.2023 13:48

Tylko patrzeć jak zaczną strzelać do ludzi zwyrodniałych - tatuować czoło,albo ucinać ręce

Koniczynka, 16.03.2023 11:49

Szok, wręcz niedowierzanie. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby strzelać do zwierzęcia. Gdyby się udało namierzyć sprawcę, to do niego strzelić z wiatrówki i to bez wahania, może by się opamiętał idiota!!!