reklama

Będzie nowa linia autobusowa. Samorządy połączą siły

Gospodarka, Wiadomości, 14.12.2022 15:55, eł

Niektórym ułatwi to dojazd do pracy.

Będzie nowa linia autobusowa. Samorządy połączą siły

Jak powszechnie wiadomo, komunikacja autobusowa w wielu miejscowościach bardzo szwankuje. Nawet jeśli jeżdżą do nich prywatni przewoźnicy, nie zawsze można polegać na ich usługach. Co gorsza, wielu z nich zawiesza lub likwiduje połączenia, gdy uważa je za nierentowne. Jednak sytuacja poprawia się dzięki dotacjom ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Samorządy coraz chętniej rozkręcają własną komunikację, czerpiąc z tego źródła. W powiecie wadowickim i suskim powstało już sporo linii autobusowych zarządzanych przez gminy. Teraz, za sprawą współpracy dwóch z nich, ruszy kolejna, tym razem międzypowiatowa. W jej ramach busy będą kursowały z Palczy przez Skawinki do Lanckorony i w odwrotnym kierunku. Połączeń tam i z powrotem ma być w ciągu dnia osiem. Mają być skomunikowane z liniami komercyjnymi do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

Organizatorem transportu będzie gmina Lanckorona. Jej władze ogłosiły już przetarg, aby wyłonić przewoźnika, który od początku stycznia będzie kursował na tej trasie, a także na drugiej: Lanckorona – Jastrzębia – Izdebnik – Lanckorona. Z kolei gmina Budzów dofinansuje nową linię, tak aby pokryć koszty przejazdu busów w obrębie Palczy, aż do granicy z powiatem wadowickim.


Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy