reklama
reklama

Będą nowe boiska przy szkole? Są takie plany

Gospodarka, Wiadomości, 20.03.2023 16:40, eł

Realizacja inwestycji jest jednak uzależniona od tego, czy uda się zdobyć dotację.

Będą nowe boiska przy szkole? Są takie plany

Jeszcze nie wszystkie betonowe i asfaltowe przyszkolne boiska przeszły do historii. Z takiego reliktu przeszłości wciąż korzystają uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach, choć właściwie już nie powinni, bowiem trudno je uznać za bezpieczne. Są jednak plany, żeby to zmienić.

Powstał projekt zagospodarowania terenu wokół szkoły, w ramach którego przewidziano budowę dwóch boisk. Jedno, do piłki nożnej i ręcznej, ma mieć murawę ze sztucznej trawy. Drugie, z nawierzchnią poliuretanową, przeznaczone będzie do gry siatkówkę i koszykówkę. Ale to jeszcze nie wszystkie planowane zmiany. Zaprojektowano również czterotorową bieżnię, skocznię do skoków w dal oraz siłownię pod chmurką. Ma też powstać budynek z szatniami i łazienkami oraz nowe ogrodzenie.

Obiekty sportowe i rekreacyjne będą oświetlone i monitorowane. A całość ma służyć wszystkim mieszkańcom Roczyn, nie tylko uczniom.

Koszty opracowania projektu wzięła na siebie szkoła. Jej dyrektor Andrzej Kojder zadbał nie tylko o przygotowanie niezbędnej dokumentacji, ale także o uzyskanie pozwolenia na budowę. Wszystko jest już zatem gotowe do tego, by prace ruszyły. Brakuje jeszcze tylko pieniędzy.

- Został złożony wniosek o dofinansowanie pierwszego etapu tej inwestycji w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS” na kwotę 300 tys. zł. Trwa procedura jego weryfikacji. Realizacja planowana jest pod warunkiem uzyskania dofinansowania oraz zabezpieczenia wkładu własnego, który również ma wynieść 300 tys. zł. Koszt pierwszego etapu to bowiem 600 tys. zł – informuje Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa.

Całość inwestycji została wyceniona na około 2 mln zł.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy