reklama

Andrychów stara się o wsparcie dla gmin popegeerowskich. Na co mają zostać przeznaczone te fundusze?

, Gospodarka, Wiadomości, 01.05.2021 16:00, PG
Szykuje się generalny remont andrychowskiego magistratu.
Andrychów stara się o wsparcie dla gmin popegeerowskich. Na co mają zostać przeznaczone te fundusze?

Gmina Andrychów planuje generalny remont budynku urzędu miejskiego. Z tego właśnie powodu na początku tego roku złożono wniosek o wsparcie pieniężne dla gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak się zapowiedział wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker wsparcie w postaci pierwszego naboru zostanie rozstrzygnięte w połowie maja br.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak zapowiedział, że bez dotacji inwestycja na pewno nie będzie realizowana.

Koszt takiego zadania jest spory, bo wynosi około 6 mln zł. W projekcie zaplanowano wiele prac, do których należą m.in. wymiana przeciekającego dachu czy montaż windy.

Rządowe wsparcie dla poszczególnych gmin będzie wynosić od 50 tys. zł do 5 mln zł. Łącznie w skali całego kraju miało to być 250 mln zł, ale w poniedziałek (26.04.) premier Mateusz Morawicki ogłosił zwiększeni tej kwoty do 340 mln zł.

-Gminy złożyły łącznie ponad 3,6 tys. wniosków na kwotę nieco ponad 5 mld zł. To pokazuje jak ogromne są potrzeby inwestycyjne na terenach popegeerowskich - powiedział wiceminister Paweł Szefernaker.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 01.05.2021 20:06

Skoro mógł wymyślić w turystycznej gminie SPALARNIĘ śmieci w odległości 2 kilometrów od Parku Krajobrazowego Beskidu Małego...

Skalpel, 01.05.2021 16:06

Andrychów jako popegeerowska wieś. To tylko wójt Żak mógł wymyślić.