reklama

7. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Tak to wyglądało w Wadowicach [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.04.2021 11:30, PG
Zobaczcie jak to wtedy wyglądało.
7. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Tak to wyglądało w Wadowicach [FOTO]

27 kwietnia 2021 mija 7. rocznica kanonizacja Jana Pawła II – papieża Polaka urodzonego w Wadowicach.

I to właśnie w tym mieście odbyły się wtedy szczególne obchody. Dzień wcześniej wieczorem odbył się Apel Jasnogórski, po nim Droga Światła na rynku i msza święta koncelebrowana przez kapłanów dekanatu Wadowice-Północ. Do rana trwało czuwanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Pojawiło się kilka tysięcy ludzi.

Dzień kanonizacji rozpoczął się poranną mszą świętą. Po niej, o godzinie 10:00 na telebimie ustawionym tutaj rozpoczęła się telewizyjna transmisja mszy świętej kanonizacyjnej z placu św. Piotra w Rzymie.

Na rynku zebrało się około 6 tys. mieszkańców, pielgrzymów obserwowało liturgię pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Po ogłoszeniu, że Jan Paweł II i Jan XXIII zostali świętami na wadowickim rynku zapanowała euforia. Ludzie zaczęli bić brawo, w niebo wypuszczono kilkaset balonów, zaśpiewano ulubioną pieśń papieża z Wadowic - "Barkę". Na wielu twarzach pojawiły się łzy.

Zobaczcie naszą relację z tamtego wydarzenia: Jan Paweł II świętym. Na wadowickim rynku euforia


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy