reklama
reklama

A teraz dwie niedziele handlowe

Gospodarka, Wiadomości, 08.12.2021 07:25, red
Świetna wiadomość dla miłośników zakupów.
A teraz dwie niedziele handlowe
Dwie najbliższe niedziele - 12 i 19 grudnia - będą handlowe, co oznacza że czynne w te dni mogą być wszystkie sklepy, także galerie handlowe. To już ostatnie handlowe niedziele w tym roku.

Zmiany od lutego 2022 roku

Zakaz handlu w niedziele niehandlowe jest ostatnio nieco fikcyjny, ponieważ zgodnie z prawem już większość marketów w Polsce działa we wszystkie niedziele. Wszystko dlatego, że uruchomiły w swoich placówkach punkty pocztowe.

To się skończy już niebawem. Od 1 lutego 2022 roku wejdzie w życie znowelizowana ustawa dotycząca handlu w niedziele. Markety będą mogły działać w niedziele niehandlowe pod warunkiem, że ich miesięczna sprzedaż usług pocztowych wynosi co najmniej 40% obrotów, co dla większości supermarketów może okazać się progiem nie do osiągnięcia i będą musiały pozostać zamknięte w niedziele niehandlowe.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy