reklama
reklama

Nie będzie nowej linii autobusowej w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 07.12.2021 20:00, red
Na razie nie ma zgody władz miasta w tej sprawie.
Nie będzie nowej linii autobusowej w Andrychowie

Mieszkańcy ulicy Konstytucji 3 Maja w Andrychowie skierowali kilka miesięcy temu petycję do władz Andrychowa. Chcieli, aby gmina uruchomiła linię autobusową przez tę ulicę. Przekonywali, że autobus komunikacji miejskiej kursujący ul. Konstytucji 3 Maja bardzo ułatwi osobom starszym, dzieciom i pracownikom andrychowskich firm dostanie się do oddalonego o 2 km centrum miasta.

Mieszkańcy liczyli, że w budżecie gminy Andrychów znajdą się pieniądze niezbędne do uruchomienia nowej linii lub przedłużenie obecnie istniejących już połączeń o ulicę Konstytucji 3 Maja.

Na razie jednak nic z tego nie będzie. Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak odpowiedział mieszkańcom, że "obecnie nie ma możliwości technicznych (ograniczona ilość posiadanych autobusów) poprowadzenia linii autobusowej przez ulicę Konstytucji 3 Maja"

Burmistrz dodaje jednak, że od 25 listopada linia nr 1 - osiedlowa została wydłużona o ulicę Biała Droga, "natomiast dalsze wydłużenie wariantu tej linii spowoduje wydłużenie czasu przejazdu i brak możliwości wykonania tak dużej ilości kursów".

W odpowiedzi burmistrz informuje także mieszkańców, że gmina stara się o pozyskanie funduszy zewnętrznych na zakup kolejnych autobusów w celu uruchomienia w przyszłości dodatkowych połączeń autobusowych w gminie Andrychów.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 07.12.2021 22:28

@stahbud Nie każdy jeździ mercedesem jak Ty. Z tego co widzę to na Konstytucji też są nowe wiaty chociaż stare nie były zniszczone. Po co je wymieniono skoro nie ma tam lini miejskiej?

stahbud, 07.12.2021 22:22

Co ty za głupoty wypisujesz. Mieszkam na tej ulicy i jakoś nie widzę potrzeby nowej linii. Dla kilku chętnych to nieekonomiczne.

Turboplazmotron, 07.12.2021 21:58

Jesień 2023 coraz bliżej.

Turboplazmotron, 07.12.2021 21:57

Odpowiedź burmistrza była do przewidzenia i tylko naiwni się łudzili. Mnie zastanawia inna rzecz , po co budować nowe przystanki przy ulicach gdzie nie jeżdżą autobusy (np. Przemysłowa,Batorego)? A na trasach gdzie jeździ komunikacja miejska (Sułkowice, Targanice,Inwałd) są stare, zniszczone przystanki. Gdzie sens, gdzie logika?

FeelFree, 07.12.2021 21:55

Drodzy Mieszkańcy ulicy Konstytucji 3 Maja: linii nie będzie bo nie jest ona potrzebna burmistrzowi ale Wam. Gdyby linia była potrzebna wójtowi Żakowi, a nie Wam, to by już była. Pieniędzy na linię nie ma, bo władza dała władzy podwyżkę wynagrodzenia, a łupienie nas z podatków jeszcze się nie zaczęło, bo to dopiero od stycznia. Wnioski z historii wykorzystajcie proszę przy urnach wyborczych.

Zibi33, 07.12.2021 21:26

pan burmistrz niech się już w ogóle nie stara bo coraz drożej nas kosztują te jego starania