reklama
reklama

Jest przetarg na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania

MAGAZYN, Wiadomości, 07.12.2021 10:00, INFORMACJA PRASOWA
W przyszłym roku skrzyżowanie zostanie przebudowane.
Jest przetarg na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania

Rozpoczęło się postępowanie przetargowe na rozbudowę skrzyżowania w miejscowości Nowe Dwory, powiecie wadowickim, w ciągu DK44. Zainteresowani inwestycją wykonawcy mogą składać swoje oferty do 23 grudnia 2021 r.

Termin realizacji przebudowy określony został na 8 miesięcy od podpisania umowy i nie będzie do niego wliczany okres zimowy, od 16 grudnia do 15 marca.

W ramach inwestycji przewidziana jest rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 44 klasy GP z drogami powiatową i gminną, w tym budowa pasa do lewoskrętu. Aby poprawić widoczność i upłynnić ruch wybudowany zostanie lewoskręt od strony Krakowa w drogę powiatową. Budynek zasłaniający widoczność zostanie rozebrany. Wloty drogi powiatowej i gminnej będą naprzeciwko siebie. Powstanie obustronny chodnik. Te zmiany poprawią czytelność skrzyżowania i bezpieczeństwo ruchu wszystkich użytkowników.

Przebudowane mają być sieci: energetyczne, teletechniczne, wodociągowe, gazowe, kanalizacyjne w obrębie inwestycji. Do wybudowania będzie oświetlenie uliczne, sieć kanalizacji deszczowej oraz kanał technologiczny.

Zaprojektowane zostało skrzyżowanie skanalizowane. Dla relacji skrętu w lewo, na wlocie od strony Krakowa w kierunku Wadowic (z drogi krajowej nr 44 w drogę powiatową) wydzielono dodatkowy pas o szerokości 3,50 m. Na przeciwległym wlocie DK44, od strony Oświęcimia zaprojektowano wyspę kryjącą, stanowiącą jednocześnie azyl na przejściu dla pieszych. Drogi podporządkowane będą miały wloty jednopasowe, z wyspami dzielącymi.

źródło: GDDKiA Kraków

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy