reklama

Starosta też dostał podwyżkę

Polityka, Wiadomości, 06.12.2021 12:12, eł
Nie będzie zarabiał maksymalnej możliwej kwoty, ale i tak dużo więcej niż obecnie.
Starosta też dostał podwyżkę

Pisaliśmy już o nowych wynagrodzeniach dla niektórych burmistrzów i wójtów, ale nie tylko im wrosną uposażenia. Nowelizacja ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe określa również, ile może zarobić starosta. Radni ustalili już nową wysokość pensji dla włodarza powiatu suskiego Józefa Bałosa.

Nowe przepisy określają nie tylko górną granicę wynagrodzenia burmistrza czy starosty, ale również dolną. A ponieważ minimalne uposażenie jest zdecydowanie wyższe od dopuszczalnego dotychczas maksymalnego, podwyżki stały się koniecznością. Tak się jednak w reguły składa, że radni nie decydują się na ustalenie najniższej możliwej pensji dla włodarza. Nie inaczej było na sesji Rady Powiatu Suskiego, podczas której ustalono, ile będzie zarabiał starosta Józef Bałos.

Jego nowe wynagrodzenie wyniesie 19 890 zł brutto miesięcznie. Na taką sumę składają się cztery elementy uposażenia: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10 400 zł, dodatek funkcyjny (3300 zł), specjalny (4110 zł) oraz stażowy (2080 zł). Uchwała o nowej wysokości pensji starosty obowiązuje od 1 sierpnia tego roku, toteż włodarz powiatu dostanie wyrównanie za kilka minionych miesięcy.

Do tej pory pensja Józefa Bałosa wynosiła 10 620 zł brutto. Za jej podniesieniem do kwoty 19 890 zł zagłosowało 17 radnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu, a trzy były nieobecne na sesji.


Foto: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 06.12.2021 19:32

@Bea to proste - już kiedyś tak to argumentowała ówczesna pani premier - (parafrazując) Bo mu się te pieniądze po prostu należały... ;-)

Bea, 06.12.2021 13:51

Bardzo prosze oswiecćcie mnie w tym temacie. Czyli za co jest dodatek specjalny 4110 zł ?