reklama

Zmiękczacz wody w oczach użytkowników-czy zakup się opłacił?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 28.03.2023 06:30,
Na pewno już słyszeliście o zmiękczaczach wody. W wielu domach jest to już podstawowe wyposażenie kotłowni. Jednak czy warto inwestować w zmiękczacz wody? Co na jego temat sądzą użytkownicy?
Zmiękczacz wody w oczach użytkowników-czy zakup się opłacił?

Co musisz wiedzieć o zmiękczaczach wody?

Zmiękczacze wody to coraz popularniejsze centralne urządzenia z segmentu uzdatniania wody. Ich głównym zastosowaniem jest redukcja zbyt wysokiego stopnia twardości wody. Na rynku można znaleźć kompaktowe oraz dwuczęściowe zmiękczacze wody. Wszystkie działają na zasadzie wymiany jonowej, czyli zamianie jonów tworzących twardość wody na neutralne jony sodu. Proces zachodzi dzięki obecności żywicy jonowymiennej wewnątrz zmiękczacza wody. Te urządzenia działają automatycznie, a do regeneracji wykorzystują roztwór z soli tabletkowanej oraz wody. Wiele ciekawych informacji na ich temat można znaleźć na blogu eksperta: https://www.filtry-do-wody.info

Kiedy zmiękczacz wody jest potrzebny w domu?

Przede wszystkim, kiedy widzisz w domu z dnia na dzień narastające kamienne osady na dnie czajnika czy w pobliżu miejsc poboru wody. To znak, że masz do czynienia z twardą wodą w domu. Zmiękczacz wody będzie potrzebny, jeśli w domu znajduje się kocioł grzewczy. Już sami producenci tych urządzeń wspominają, że woda powinna mieć odpowiednie parametry do tego, aby zasilać nią kocioł. Używanie zbyt twardej wody może skutkować utratą gwarancji. Zmiękczacz wody przyda się także, jeśli właśnie jesteście w trakcie budowy domu. Ochrona instalacji sanitarnych już od początku będzie skutkowała ich niezmiennie dobrym stanem przez długie lata. O tym urządzeniu warto pomyśleć, jeśli po prostu jesteście niezadowoleni z jakości wody, jakiej codziennie używacie – chcecie by była lepsza, bardziej komfortowa i dawała więcej korzyści.

Zmiękczacz wody najlepszą ochroną kotła grzewczego

Jakie korzyści daje zmiękczacz wody?

Instalacja centralnego zmiękczacza wody w domu daje wiele korzyści. Wśród nich z całą pewnością można wymienić:

  • Doskonała ochrona instalacji sanitarnych przed kamieniem i przedwczesną korozją
  • Ochrona domowego AGD mającego styczność z wodą
  • Najlepsze zabezpieczenie kotła grzewczego
  • Delikatna skóra i zadbane włosy po kąpieli
  • Nawet do 60% mniejsze zużycie środków czyszczących
  • Brak uciążliwych osadów na armaturze kuchennej i łazienkowej
  • Woda idealna do przygotowania potraw i napojów na gorąco
  • Idealne pranie, miękkie i pachnące tkaniny
  • Brak zacieków na naczyniach
  • Woda doskonała do zastosowania dla alergików, osób cierpiących na choroby skóry

Zalety instalacji zmiękczacza wody

Ile kosztuje zmiękczacz wody i gdzie go kupić?

Rozstrzał cenowy zmiękczaczy wody jest naprawdę spory. Wiele zależy od: wielkości zmiękczacza wody, producenta, jakości komponentów, dodatkowych funkcji w zmiękczaczu wody. Im mniejszy zmiękczacz wody, tym niższy koszt inwestycji. Najprostsze zmiękczacze wody, bez dodatkowych funkcji i ulepszeń, jednak dobrej jakości, można znaleźć już za około 2500 złotych. Solidne zmiękczacze wody, oparte o dobrej jakości komponenty, z monosferyczną żywicą jonowymienną można znaleźć w cenach zaczynających się od 3200 złotych. Największe i najbardziej wydajne modele to w tym momencie koszt w granicach 5-6 tysięcy złotych. Zmiękczacze wody od znanych i cenionych producentów w atrakcyjnych cenach można znaleźć między innymi w sklepie internetowym: https://www.ultrafiltracja.pl

Inwestycja w zmiękczacz wody

Co o zmiękczaczach wody mówią użytkownicy?

Oglądając wiele video w serwisach, czytając na forach budowlanych oraz po prostu w różnych źródłach internetowych, można natknąć się na wiele opinii użytkowników zmiękczaczy wody. Co ciekawe, większość z nich jest naprawdę pozytywna. Wielu właścicieli zmiękczaczy wody nie wyobraża sobie powrotu do użytkowania twardej wody. Przytaczamy kilka opinii:

W zeszłym roku kupiłem świetny zmiękczacz wody. Malutki, bo tylko 12 lirów żywicy, do mieszkania na parterze. Akurat tak się złożyło, że były warunki do montażu. Bardzo fajna sprawa. Praktycznie go nie słychać podczas pracy, a efekty widać gołym okiem w całym domu. Woda świetna. Wiem też, że nic złego nie stanie się z rurami w domu. Sprzątanie trwa dosłownie chwilę, a kawa zawsze wychodzi idealna (bez tych charakterystycznych nalotów).

Przemek z Poznania

Szczerze polecam wszystkim, którzy się nad tym zastanawiają. Ja sam na początku nie byłem przekonany, jak zobaczyłem takie urządzenie u kuzyna w piwnicy, ale wytłumaczył mi co i jak. Trochę złapałem bakcyla, doczytałem w Internecie i sam się zdecydowałem na taki produkt. Faktycznie widać różnicę w jakości wody. Nawet podczas mycia rąk, mydło szybko się pieni, a woda jest jakby bardziej śliska.

Józef z Zamościa

Fajny, naprawdę fajny sprzęt. Z początku cena wydawała mi się trochę za wysoka, ale też nie rozumiałam jak to dokładnie działa i co robi. Tymczasem zmiękczacz wody daje taką wodę, jak z bardzo dobrych hoteli. Nie pozostawia po sobie kamienia, włosy i skórę łatwo jest utrzymać w bardzo dobrym stanie. Wreszcie nie trzeba pamiętać stale o sprzątaniu! Ekstra! Z wody 270 mg CaCO3/l teraz korzystam z miękkiej 60 mg CaCO3/l.

Arleta z Jeleniej Góry

Jakie są koszty eksploatacji zmiękczacza wody?

Tak naprawdę po podliczeniu okazuje się, że koszty utrzymania zmiękczacza wody w domu są znacznie niższe niż kwota, jaką trzeba zapłacić za regularne użytkowanie twardej wody. Cena eksploatacji zmiękczacza wody jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko zależy od wielkości urządzenia, zużycia wody w gospodarstwie domowym, częstotliwości regeneracji. Na pewno w koszty należy wliczyć: sól regeneracyjną, wodę na regenerację, prąd (około 17W - to bardzo niski koszt, około kilku złotych w skali roku). Ponadto konieczny będzie serwis co kilka lat oraz wymiana złoża (nawet co 10 lat, w zależności od jakości i zużycia wody surowej).

Warto szukać zmiękczaczy wody zaopatrzonych w specjalne systemy obniżające koszty eksploatacji. Przykładem może być tu Ecoperla Perfect System stosowany w kompaktowych zmiękczaczach wody polskiej marki Ecoperla. Dzięki niemu urządzenie pobiera na regenerację możliwie najmniejsze ilości wody oraz soli, zachowując przy tym pełną wydajność tego procesu.

Kiedy twarda woda nie jest jedynym problemem

Jeśli korzystasz z własnego ujęcia wody, wysoki stopień twardości prawdopodobnie nie jest jedynym problemem. Woda może zawierać w sobie: żelazo, mangan, a nawet niebezpieczne dla zdrowia bakterie. Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Polska firma Klarsan działa w branży uzdatniania wody już od lat i oferuje kompleksowe usługi – od analizy wody, przez dobór rozwiązań, aż po montaż i serwis. Klarsan pomaga w poprawie jakości wody nie tylko gospodarstwom domowym, ale również przedsiębiorcom. Warto zasięgnąć porady ekspertów, jeśli istnieje choćby podejrzenie niewłaściwych parametrów wody.- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy