reklama
reklama

Dwa razy okradli ten sam dom w gminie Andrychów

Na sygnale, Wiadomości, 27.03.2023 13:55,
Kryminalni z Andrychowa zatrzymali 20 i 25-latka podejrzanych o dwa włamania do tego samego domu i kradzież z niego wartościowych rzeczy.
Dwa razy okradli ten sam dom w gminie Andrychów
W połowie marca policja z Andrychowa została poinformowana o ujęciu sprawcy włamania w gminie Andrychów.

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni wyważyli okno w niezamieszkałym budynku, po czym przedostali się do środka, skąd ukradli m.in. narzędzia budowlane, elektronarzędzia i alkohol. Gdy osoba zgłaszająca nakryła ich na gorącym uczynku, sprawcy zaczęli uciekać. Jednemu z nich udało się zbiec, Zabrał ze sobą gramofon, natomiast drugi z mężczyzn, 20-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, został ujęty i przekazany policjantom. Kryminalni ustalili również tożsamość drugiego ze sprawców. To 25-latek również z powiatu wadowickiego, który w piątek (24 marca br.) został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że do tego samego domu ktoś włamał się też na początku marca. Wówczas została skradziona piła łańcuchowa i tarczowa, a łączna wartość strat wyniosła około 1100 złotych. Po ustaleniach okazało się, że to właśnie ci sami mężczyźni są odpowiedzialni także za to przestępstwo.

Jak się dalej okazało, sprawcy oddali skradzioną piłę tarczową do lombardu, którą funkcjonariusze odzyskali na terenie innego województwa. Skradziony gramofon też został sprzedany przez złodziei. Zatrzymanym przedstawiono dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Kodek karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy